Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Sprawy ślubno-weselne - 4 Świadków?

farciara11111 - Sro Sie 24, 2016 7:43 pm
Temat postu: 4 Świadków?
witam ,
Tak się składa ze mam dwóch braci bardzo zależny mi na tym żeby byli świadkami.
Narzeczony z kolei ma kolegę? i teraz problem czy 4 świadków w dodatku chłopaków to chyba przegięcie? co o tym sądzicie?

alekul89 - Sro Sie 24, 2016 9:20 pm

W Polsce chyba można mieć dwóch świadków, czyli osoby które poświadczą i podpiszą się na dokumentach. Nie zauważyłam, żeby było więcej rubryczek na dokumentach dla większej ilości osób. Więc z tej czwórki i tak musielibyście wybrać dwóch głównych.
Alara - Sro Wrz 14, 2016 4:12 pm

Jest tak jak napisała alekul89, jeśli będziecie mieć 4 świadków, tylko 2 może podpisać dokumenty. My mieliśmy u siebie 4 świadków, ksiądz nie widział problemu, powiedział wręcz, że możemy mieć tylu świadków ile starczy krzeseł :lol: :P Ale lepiej upewnić się w swoim kościele, bo wiadomo, że to różnie może być. Natomiast jeśli ja miałabym stanąć przed wyborem jeszcze raz, to z perspektywy czasu powiem, że 2 świadków w zupełności wystarczy.
BasiaK - Nie Wrz 18, 2016 10:48 am

Jeśli ksiądz nie widzi problemu to czemu nie, jednak i tak dwójka będzie prawdziwa, z podpisem, pozostali to tak naprawdę tylko dla własnego dobrego samopoczucia.
Be_Mine - Pon Wrz 19, 2016 1:53 am

Potwierdzam, ilość świadków jest bez limitu jednak podpisy może złożyć tylko 2. Dlatego w filmach często się słyszy że są świadkowie i jeden główny (na osobę). Choć nasz lektor tego nie tłumaczy jak należy :P A wydaje mi się że to właśnie z ameryki przyszedł do nas ten zwyczaj, że jest więcej niż 1 świadek "na głowę" ;)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group