Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

Obuwie - skóra czy materiał

Agha - Pią Kwi 18, 2008 7:10 pm
Temat postu: skóra czy materiał
Dziewczyny, waszym zdaniem jakie buty są lepsze:
skórzane czy materiałowe?

Koleżanka miała na swoim weselu buty z materiału. Przy oczepinach było jej wstyd, bo materiał się wybrudził. Było bardzo duszno na sali, więc podłoga była lekko wilgotna od pary. do tego kurz i brud wnoszony na butach... jej pantofelki wszystko zbierały. Można powiedzieć, że dobiła je ciuchcia przez salę i taras (świeżo po deszczu) :-/

Co radzicie?

Kati - Sob Kwi 19, 2008 2:38 pm

Tylko i wyłącznie skóra!

?adne inne nie wchodziły nawet w grę. Ja nigdy nie mówiłam, że buty to małoistotny element stroju - wręcz przeciwnie. Nie kupiłabym butów z pcv czy z tkaniny bo poprostu źle bym się w nich czuła. Stopa się poci, na materiale są ślady-zacieki z kurzu i potu :-? A w pcv można sobie poodparzać nogi.

fiona83 - Sob Kwi 19, 2008 2:41 pm

Ja, podobnie jak Kati, brałam pod uwagę tylko skórzane buty.
Po prostu nie wyobrażam sobie spędzić kilkunastu godzin na stopach obleczonych czymś innym niż skóra.

No to pojechałam tekstem :cool:

Agha - Pon Kwi 21, 2008 12:29 am

Dzięki dziewczyny, a co myślicie o butach, ze skórzaną wyściółką w środku, ale materiałem, dżetami czy cekinkami na wierzchu?
MalaJu - Pon Kwi 21, 2008 12:45 am

na butach nie ma co oszczedzac, w koncu mamy w nich przetanczyc cala noc!! nie wchodzi w gre taniec na bosaka, ani chowanie sie za ławką, zeby nogi odpoczely. Dlatego skora, skora, skora i DOBRZE wyprofilowane (wiem co to znaczy spartaczony Ryłko - never again...)
fewka - Pon Kwi 21, 2008 9:04 am

Skóra tylko i wyłącznie :)
sistermonn - Pon Kwi 21, 2008 9:05 am

Ju - a co ja mam zrobić, jak sukienkę mam koronkową, i wg mnie i Pani stylistki z salonu pasują koronkowe buty? :(

Poza tym chyba nie warto przesadzać z wydawanie pieniędzy na buty, które przecież i tak założymy tylko raz

Kati - Pon Kwi 21, 2008 9:48 am

sistermonn napisał/a:
Ju - a co ja mam zrobić, jak sukienkę mam koronkową, i wg mnie i Pani stylistki z salonu pasują koronkowe buty?


A ja uważam że skóra pasuje :) i to najlepiej :cool:

sistermonn napisał/a:
Poza tym chyba nie warto przesadzać z wydawanie pieniędzy na buty, które przecież i tak założymy tylko raz


Warto bo to taki sam element stroju jak każdy inny, a ponadto zależy od niego wygoda i komfort ;)

No i można zakładać je wielokrotnie, jeśli np są ecru.

sistermonn - Pon Kwi 21, 2008 10:13 am

no to teraz to ja mam zagwozdkę :co: . Tak myślę o tych koronkowych butach i wiadomo - koronka sukienki i butów musi być identyczna, co będzie dużym problemem.
A satynowe buty będą pasować?

MalaJu - Pon Kwi 21, 2008 11:02 am

moim zdaniem satyna bedzie pasowac :)

tez najpierw zakladalam, ze na butach oszczędzę, bo to przecież tylko na jeden raz, wiec po co szaleć. z drugiej strony, jak bede mieć do wyboru tanie lub wygodne, wybiorę te drugie, bo nie chce być na własnym weselu malowana lalą stojąca/siedzącą w kącie. Mam jednak cicha nadzieje, ze za niewielkie pieniądze uda mi sie cos dobrego znaleźć...

justinaa - Pon Kwi 21, 2008 12:12 pm

mnie się wydaje, że buty niekoniecznie muszą być ze skóry, ja obstawiam z satyny, tafty, czy pdobnego materiału, wydaje mi się natomiast, że dobrze by było, żeby chociaż środek był skórzany, na pewno zapewni to większy komfort

sistermonn - mam ten sam problem, szansa, że znajdę buty z identycznej koronki jak mam suknię, wydają mi się marne, wiec ostatecznie zdecyduję się chyba na gładkie buty ;)

sistermonn - Pon Kwi 21, 2008 12:18 pm

ja chyba też odpuszczę, tym bardziej że nie cała sukienka jest koronkowa
justinaa - Pon Kwi 21, 2008 1:25 pm

no właśnie, z każdej sytuacji jest jakieś wyjście :)
a swoją drogą to mam ochotę juz calkiem nieługo urządzić tournee po sklepach w poszukiwaniu butów idealnych :)

Dorotka847 - Pon Kwi 21, 2008 2:19 pm

Moje sa skórkowe ale te z materiału tez sa sliczniutkie. Jednak z tym brudzeniem to racja moze byc problem jak Cie ktos nadepnie :kwasny: ale co tam w taki jeden dzien mozna sobie poszalec :)
Agha - Pon Kwi 21, 2008 11:45 pm

Znalazłam buty Mark Shoes 02-14e:
http://www.butyslubne.com...oes-p-97-pl.jsp
kolor pasuje, skóra w środku, a na wierzchu ni to koronka ni to coś innego, ale może będą pasowały. Najważniejsze, że nie mają czubów i mają skórę wewnątrz. Pisałam do producenta, ich buty są w Sławie. Planuję podejść do Sławy, przymierzyć, a potem kupić poprzez stronę, którą podałam wyżej. Podejrzewam, ze salon będzie miał sporą marżę.
Co o tym myślicie?

MalaJu - Wto Kwi 22, 2008 12:04 am

super, Agha, wlasnie szukalam takich na 5cm obcasie :) dobry kompromis miedzy skora i koronką :)
Agha - Wto Kwi 22, 2008 12:30 am

dzięki MalaJu. Na tej stronie możesz ustawić sobie wybór butów wg wysokości obcasa - tak je znalazłam :-)
Kati - Wto Kwi 22, 2008 7:38 am

Te są pięęęęęęęęęęękne [smilie=lizak.gif] [smilie=lizak.gif] [smilie=lizak.gif]

http://www.butyslubne.com...oes-p-71-pl.jsp

szkoda że nie z naturalnej skóry :(

Agha - Wto Kwi 22, 2008 8:39 am

Kati napisał/a:
Te są pięęęęęęęęęęękne (...) szkoda że nie z naturalnej skóry :(


A i owszem, też się nad nimi zastanawiam. Obcasik akurat, skóra wewnątrz. Satynka pasujaca do sukni i ta subtelność kształtu... :)

justinaa - Czw Kwi 24, 2008 9:27 pm

mnie się podobają te
http://www.butyslubne.com...e_-p-112-pl.jsp
ale nie jestem pewna czy to ok, zresztą nie tylko w tych butach, że spód jest brązowy

Agha - Czw Kwi 24, 2008 11:47 pm

justinaa napisał/a:
mnie się podobają te
http://www.butyslubne.com...e_-p-112-pl.jsp
ale nie jestem pewna czy to ok


yyy, szczerze może i ładne, no nawet, ale te czuby, na litość :-(

justinaa - Pią Kwi 25, 2008 10:55 am

wiem wiem widziałam post - na litość boską tylko bez czubów
ale ja niestety czuby lubię :) :oops:
zwłaszcza do długiej sukni ;)

ale raczej bym wolała wiedzieć co sądzicie o brązowych podeszwach?

Agha - Pią Kwi 25, 2008 12:18 pm

justinaa napisał/a:

ale ja niestety czuby lubię :) :oops:
zwłaszcza do długiej sukni ;)


masz do tego prawo :-) ja tylko wyraziłam swoje zdanie :-)

justinaa napisał/a:

ale raczej bym wolała wiedzieć co sądzicie o brązowych podeszwach?

jak dla mnie, mogłyby być, wiesz nie wiadomo jak one wyglądają na żywo. Musiałabyś je obejrzeć w salonie, sklepie etc

justinaa - Pią Kwi 25, 2008 2:36 pm

no to fakt a idealnie byłoby je zobaczyć już do suknie :) ale tak się chyba nie da w moim przypadku, bo na ostatecznej przymiarce tydzień przed weselem mam mieć już dokładnie takie buty jak na weselu
Agha - Pią Kwi 25, 2008 2:57 pm

a nie dostałaś kawałka materiału? ja dostałam, abym nie miała problemów z dopasowaniem butów.
justinaa - Pią Kwi 25, 2008 3:19 pm

no właśnie cholerka nie dostałam! a sama też jakoś o tym nie pomyślałam chyba jednak będę mussiała się przejechać na tą Inflancką i poprosić o kawałek mojej koronki :)
555 - Pią Kwi 25, 2008 11:06 pm

moje butki maja bezowa podeszwe (+bialy obcas) i wygladalo to tak jak na fotce, ktora wkleilam tutaj - moim zdaniem calkowicie ok..
Kati - Sob Kwi 26, 2008 7:36 am

Moje też tak miały: biały obcas i beżową podeszwę - i moim zdaniem to najładniejsza kompozycja :cool:

btw 555 miałaś prześliczne buty, zachwalane wielokrotnie forumowo - AdR ;) Cudne :oczami:

555 - Sob Kwi 26, 2008 9:43 am

Kati napisał/a:
btw 555 miałaś prześliczne buty, zachwalane wielokrotnie forumowo - AdR ;) Cudne :oczami:

dziekuje.. :oops:

MalaJu - Nie Kwi 27, 2008 11:36 pm

kupilam buty - ecru, z bezową podeszwa i bialym obcasem. wierch - material, srodek skora. bardzo wygodne :)
izunia_82 - Pon Cze 02, 2008 12:53 am

Najważniejsze żeby w środku była skóra(noga się nie odparza i nie poci).
sistermonn - Pon Cze 02, 2008 7:54 am

u mnie to samo co u Julki. Beżowy spód, w środku skóra, na wierzchu satyna.
Agha - Wto Cze 24, 2008 7:30 pm

Dziewczynki kupiłam buty oczywiście skórzane, ecru z jasnym spodem obcas około 5cm.
Kolor idealnie spasował mi się z kolorem sukni :-)

assai. - Sro Cze 25, 2008 7:50 pm

Agha napisał/a:
Dziewczynki kupiłam buty oczywiście skórzane, ecru z jasnym spodem obcas około 5cm.
Kolor idealnie spasował mi się z kolorem sukni :-)


a można wiedzieć gdzie , bo ja też takich szukam?

miluka - Czw Cze 26, 2008 12:20 pm

Ja kupiłam buty całe skórzane i na zewnatrz i w środku, ponieważ cała noc przede mną. Myslę że skóra chociaz w środku jest konieczna.
szept - Czw Cze 26, 2008 1:26 pm

assai. napisał/a:
Agha napisał/a:
Dziewczynki kupiłam buty oczywiście skórzane, ecru z jasnym spodem obcas około 5cm.
Kolor idealnie spasował mi się z kolorem sukni :-)


a można wiedzieć gdzie , bo ja też takich szukam?


Ja widziałam właśnie takie,tej firmy w Ptaku. Były i białe,i ecri-110zł. Niestety były z tworzywa sztucznego,tylko wkładka skórzana.
Bardzo ładne.

Agha - Pią Cze 27, 2008 8:30 pm

assai. napisał/a:

a można wiedzieć gdzie , bo ja też takich szukam?


Assai kupiłam je w Ptaku tak jak pisała szept. Na pasażu Wschodnim chyba, mylą mi się. mam tylko na paragonie hala C box 148, bardzo miła pani.

Zgadza się szept kosztowały 110zł. Faktycznie z zewnątrz jest sztuczna, ale wewnątrz naturalna skóra. Dlatego cena jest tak przystępna. Widziałam podobne wczoraj u Ryłki (niestety w Gliwicach) ale kosztowały 190zł, co prawda skóra wew i na zew. Nie żałuję jednak swojego wyboru.

szept - Sob Lip 26, 2008 4:53 pm

Ja w końcu kupiłam z materiału.
Kolor idealny,jak sukni,a ze skórzanych i skóropodobnych takiego odcienia nie było.Co ja się naszukałam.
Wewnątrz wyściółka skórzana.
Wygodne,jak kapcie.
Obcas -kolor mleczny,co też było ważne.
Cenowo super.
A czy z materiału,czy skórzane to pewnie pobrudzą się i pościerają jednakowo.

anna1984 - Sro Sie 13, 2008 2:07 pm

Myślę, że pewnie lepsze są ze skóry albo przynajmniej materiału skóropodobnego. Ja miałam możliwość zamówienia takich, ale jednak się nie zdecydowałam. Kupiłam z satyny. Wyszłam po prostu z założenia, że z innego tworzywa będą pewnie sztywniejsze niż z materiału i będą mnie obcierać. Szczerze, to zależało mi na cenie. Dlatego moje buty na jeden raz kosztowały 105 zł. Wyglądają tak:


Agha - Sro Sie 13, 2008 10:41 pm

anna1984 śliczne buty. Bardzo ładny kształt. Są takie subtelne i kobiece - cudne :-)
Debussy - Czw Sie 14, 2008 8:06 am

Bardzo ładne :D
Ile ten obcasik ma centymetrów?

agunia84 - Czw Sie 14, 2008 11:33 am

?liczne buciki Aniu :) Gdzie kupowałaś buciki ?? Powiem szczerze, że też poszukuję w takiej cenie butów na jeden raz. ;)
Debussy - Czw Sie 14, 2008 11:37 am

A nie myślałyście żeby sobie kupić na ślub i weselicho dwie pary butów?
Na przykład jedną parę skórzaną, a drugą materiałową?
I jakby ta pierwsza para "zmęczyła" Wam nogi, to wtedy założyć te drugie?

agunia84 - Czw Sie 14, 2008 11:59 am

Nie myślałam o tym, ale chyba nie będę kupować. Teraz sobie pomyślałam, że będzie mi ciężko dobrać kolor butów do sukni. :(
anna1984 - Czw Sie 14, 2008 9:50 pm

Buty kupowałam na Ptaku, hala C, boks 186. Polecam. Jest spory wybór butów ślubnych, oprócz szpiców, jest trochę takich bardziej delikatnych modeli ;)

[ Dodano: Czw Sie 14, 2008 9:51 pm ]
Dla mnie one są przede wszystkim super wygodne, a to, że mi się podobają, to już inna sprawa :eek:

Agha - Czw Sie 14, 2008 11:08 pm

Debussy napisał/a:
A nie myślałyście żeby sobie kupić na ślub i weselicho dwie pary butów?
Na przykład jedną parę skórzaną, a drugą materiałową?
I jakby ta pierwsza para "zmęczyła" Wam nogi, to wtedy założyć te drugie?


Debussy, mnie przeszła przez głowę nawet taka myśl, ale podle starych obyczajów - co to za wesele jak młodych nogi nie bolą :-D
Miałam problem aby kupić jedną parę, cud, że idealnie pasują do sukni. Na drugie się ostatecznie nie zdecydowałam, bo co ja potem zrobię z dwiema parami ślubnych butów...

anna1984 - Pią Wrz 19, 2008 12:12 pm

Po weselu mogę już z czystym sumieniem polecić buty, które prezentowałam parę postów wyżej. Przede wszystkim super wygodne, a tańczyłam niemalże bez przerwy. Sporo osób mówiło mi, że mam śliczne buty, więc chyba jednak nie do końca jest tak, że tych butów pod suknią nie widać i że nikt nie zwraca na nie uwagi. A po trzecie była okropna pogoda i bardzo mokro na dworze (deszcz), a mimo to buty wcale nie były aż takie brudne, mimo że z satyny. Owszem, troszkę się przybrudziły, ale nie są całe szare :) Wszystko do odczyszczenia. Być może założę je jeszcze kiedyś do białych spodni :)
Agha - Pią Wrz 19, 2008 12:21 pm

Aniu aż miło słyszeć, że butki spisały się na medal.
Moje skórzane ten były super wygodne - idealnie zgrały się z moimi stopami - nic mi w nich nie przeszkadzało.

Jednak co skóra to skóra, nie widać po nich, że przetańczyłam w nich całą noc.

Podobnie podczas pleneru, trwał on kilka długich godzin - nawet tego nie odczułam.

Jak później oglądałam zdjęcia z pleneru, na kilku widać i moje butki - są śliczne. Cieszę się, że i one są owiecznione :-D

Wujaszek - Sob Gru 27, 2008 6:46 pm

Nie istnieje inna opcja jak skóra!!! Zarówno dla Pani jak i Pana
szept - Sob Gru 27, 2008 9:52 pm

Wujaszek napisał/a:
Nie istnieje inna opcja jak skóra!!! Zarówno dla Pani jak i Pana


Istnieje,istnieje. :lol:

W swoich satynowych ze skórkową wyściółką wytańczyłam się za wszystkie czasy.
Lekkie,przewiewne,wygodne,idealnie zgrane z suknią i tanie.
Po hulankach i plenerze lekko przybrudzone.Wystarczyła jednak gąbka i ciepła woda z mydłem,by były znowu idealne.

wiolancia - Nie Lut 13, 2011 11:18 am

Ja swoje butki ze skóry tzw.ekologicznej kupiłam w Sławie,cuuuudne,bielusieńkie na 7-cm.obcasie.W środku wyłożone skórą naturalną.Wzór bardzo na czasie,nadadzą się nawet potem do jasnych,letnich ubrań.No i zawsze można je doprowadzić do porządku przecierając wilgotną ściereczką z odrobiną mydła.A poza tym bardzo wygodne! Producent- firma Mark Shoes,cena 160 zł.Polecam!!!!!!
Bella - Wto Lut 15, 2011 12:37 pm

Ja miałam buty skórkowe (gładkie na dość wysokim obcasie) z Polrosu i świetnie się spisały :)
gosza - Sro Cze 15, 2011 2:03 pm

Ja wczoraj zaopatrzyłam się w buty :) co prawda jeszcze sporo czasu do wesela, ale ja musiałam je mieć :) to są po prostu "TE" buty :) i jestem mega dumna, ze je mam :) oczywiście skórzane i innych nie brałam pod uwagę, mięciutkie, wygodne i dobrze wyprofilowane, co czuć od razu jak sie je zalozy :) firma Ryłko, choć wyżej nie miala dobrej opinii ja polecam :)
Oj ile ja sie nagimnastykowalam zeby je miec :)

Kati - Sro Cze 15, 2011 4:49 pm

Śliczne są gosza !
555 - Sro Cze 15, 2011 5:50 pm

piękne! :buja w oblokach:
gosza - Czw Cze 16, 2011 9:13 am

dziękuje bardzo dziewczyny :) mnie też się bardzo podobają :razz:
Ambrozja - Czw Cze 16, 2011 9:21 am

gosza, super, trochę podobne do moich :)
gosza - Czw Cze 16, 2011 11:56 am

Ambrozja, więc obie mamy najpiekniejsze buty na świecie :razz: hehe a pochwalisz sie swoimi ??
misiao1983 - Czw Cze 16, 2011 12:10 pm

gosza bardzo ładne, ja swego czasu szukałam tych samych, ale wtedy niestety nie bylo rozmiaru.
gosza - Czw Cze 16, 2011 1:04 pm

misiao1983, no ja szukałam i na głowie stawałam, zeby je zdobyc :) ostatnia para jaka była :) i na szczeście dobra :)
kaledonia - Sro Lip 17, 2013 12:12 pm

Dla mnie też tylko skórzane buty :D

Miałam białe Ryłko i wydawało mi się, że to popularne buty ślubne,a tutaj widzę,że sama jestem :lol: Kupiłam na wyprzedaży na allegro.

Blue89 - Nie Wrz 22, 2013 5:55 pm

Ze skóry dłużej wytrzymują , przynajmniej na moich stopach :)
M4rcysi4 - Nie Wrz 22, 2013 9:23 pm

Ja miałam skórzane, ale myślę że to wygody nie gwarantuje. Na wygodne buty można trafić tak samo w skórze jak i w materiale.
Raczej nie patrzyłabym na to, czy buty się szybciej czy wolniej pobrudzą :wink:

Ifigenia - Pon Paź 21, 2013 9:11 pm

Myślę, że jednak na skórzane postawię. Zajrzę do Zycha, kiedyś kupowałam u nich buty skórzane na obcasie, nosze do dziś i są bardzo wygodne. Mam nadzieję, że jeszcze ich sklep i pracownią istnieją ;)
marthussia - Sro Paź 30, 2013 3:36 pm

Ifigenia, a gdzie się mieści sklep w którym są buty Zycha?
getmarried - Czw Paź 31, 2013 7:58 pm

Ja polecam jeździć do mniejszych miejscowości. Szukać w małych sklepikach. W Polsce jest ogromna produkcja butów naprawdę dobrej jakości. Polecam przede wszystkim polskie produkcje. Wiele pantofli, kozaków można trafić z różnych promocji.
Gomigo - Sob Maj 21, 2016 1:56 pm

Mam buty jasno błękitne, takie jak chciałam. Zakupione w POLROSIE dziś - polecam, największy wybór butów. W różnych odcieniach, wzorach i kolorach. Chciałam buty mieć do wykorzystania po ślubie a nie tylko na jeden raz :D
Skrzypiecka.K - Pią Cze 30, 2017 8:49 am

Ja to bym chyba się zdecydowała na jakiś przewiewny materiał... Tylko nie wiem, czy znalazłabym ładne buty.
kaledonia - Wto Lip 11, 2017 2:17 pm

Nie ma nic lepszego i przewiewnego jak skóra. Te wszystkie świecące się jak psu atłasiki to kicz :?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group