Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile może być ślubów z mszą jednego dnia?
Autor Wiadomość
ancia19 

Wiek: 44
Dołączyła: 24 Lip 2006
Posty: 198
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 17, 2006 9:04 pm   Ile może być ślubów z mszą jednego dnia?

Dzisiaj zapisaliśmy się na ślub na 25.08.2007 w Katedrze, ale jedna rzecz zbiła mnie z tropu. Zapytałam, czy teraz już określamy czy chcemy ślub z mszą, czy skrócony, czy później, bo chcemy z mszą. Ksiądz pyta dlaczego. I dalej, że już 2 pary sa na ten dzień zapisane na 18.00 i 19.00 i mają śluby z mszą i nie wie, czy będzie mogła być trzecia msza tego dnia??? Zdębiałam trochę :zdziwko:
Nie wiem, czy tylko żartował, czy tak rzeczywiście jest? Nie chcę 20-minutowego ślubu, uważam że jest to zbyt krótki czas aby w pełni przeżyć tą jedną z najważniejszych chwil w życiu.....
_________________
Nasz najpiękniejszy dzień: 25.08.2007
 
 
 
sylwia 


Wiek: 43
Dołączyła: 16 Lut 2006
Posty: 507
Skąd: Toruń
Wysłany: Czw Sie 17, 2006 9:53 pm   

Chyba nie ma aż takiej konkretnej liczby ile mszy może byc jednego dnia tak mysle bynajmniej.Wszystko zalezy pewnie od księdza i pewnie o łaskę chodzi,jaka będzie.Kiedyś już znajomi slyszeli ze juz kolenja msza to raczej jej nie bedzie,wiecej dali za slub i masz bylo, tylko przykre to ze kasa jest gora anie czyjesc uczucia i dzien jaki ma do przezycia.Pogadajcie jeszcze raz z księdzem
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Czw Sie 17, 2006 9:59 pm   

Nie dam sobie głowy uciąć, ale jeśli istnieje jakikolwiek limit to jedynie dotyczący księży. Ksiądz bodajże może co najwyżej odprawić dwie (?) msze jednego dnia. A jeśli na parafii księży mało (a sierpień to miesiąc wakacyjny) - to może i jest problem :roll:
 
 
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 17, 2006 10:26 pm   

własnie próbowałam cos znaleźć na ten temat bo cos słyszałam że ksiądz może odprawić tylko jedną mszę i także wierny może tylko raz w ciągu dnia przyjąć komunie świętą. Ale się pomyliłam. Komunię można przyjąć 2 razy:
"Oczywiście komunię św. możemy przyjmować codziennie, gdy jesteśmy w stanie łaski uświęcającej – to sprawa jasna – i tyle razy ile razy jesteśmy na całej Mszy św. lub nabożeństwie, lecz nie więcej niż dwa razy! Chodzi tu o zachowanie poczucia sacrum, które dokonuje się w Eucharystii; ale wiemy że są takie sytuacje, gdzie jesteśmy dwa razy w ciągu dnia na Mszy św. i wówczas można przyjąć komunię św., szczególnie może ofiarowując Ją w intencji konkretnej osoby czy „sprawy” przedkładanej Bogu!" (www.mateusz.pl)
_________________
W naszej zielonej kuchni
 
 
Edi 

Wiek: 40
Dołączyła: 24 Cze 2005
Posty: 430
Skąd: sprzed komputera
Wysłany: Czw Sie 17, 2006 10:33 pm   

U nas w parafii śluby są udzielane tylko na mszy i wiem, że teraz w okresie wakacyjnym jest najczęściej po 5 ślubów w każdą sobotę tzn. o 13:00, o 14, o 15, o 16 i o 17. Księża spokojnie wyrabiają się przez godzinę z każdym ślubem i nie ma żadnych limitów ustalonych 8)
_________________
Ja chce powtórki z 23 września 2006 !! !

 
 
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 17, 2006 10:49 pm   

Edi, ale tu chodzi o limity odprawianych mszy przez jednego księdza.
_________________
W naszej zielonej kuchni
 
 
Edi 

Wiek: 40
Dołączyła: 24 Cze 2005
Posty: 430
Skąd: sprzed komputera
Wysłany: Czw Sie 17, 2006 11:04 pm   

No to w takim razie wychodzi więcej niż jedna msza na jednego księdza bo mamy ich w parafii 3 a ślubów jest 5. Oprócz tego są jeszcze dwie normalne msze także teraz to jż nie wiem jak to jest :roll:
Ale też słyszałam o tym, że ksiądz może w ciągu jednego dnia odprawić maksymalnie dwie msze.
_________________
Ja chce powtórki z 23 września 2006 !! !

 
 
ancia19 

Wiek: 44
Dołączyła: 24 Lip 2006
Posty: 198
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 18, 2006 12:04 pm   

w Katedrze chyba księży nie brakuje...
_________________
Nasz najpiękniejszy dzień: 25.08.2007
 
 
 
bajeczka 


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 940
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 18, 2006 8:40 pm   

U mnie byl tylko 1 ksiadz i proboszcz, bo reszta miała urlopy i w tym dniu były 3 śluby z pełną msza :)
_________________


Życzę miłego dnia i pozdrawiam Cię gorąco Gość :)
 
 
 
organ_katedra 
Firma


Wiek: 48
Dołączył: 03 Sty 2006
Posty: 36
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 18, 2006 10:55 pm   

Jest tak, jak napisała Fiona - każdy ksiądz ma "limit dzienny" na odprawiane msze. Prócz tych mszy ślubnych, są jeszcze inne msze parafialne, akurat w przypadku katedry w okresie wakacyjnym są to msze ranne - 7:00 i 8:00 oraz msza o 12:00. Jest jeszcze jedna stała godzina mszy o 18:00, ale zwykle i tak podczas tej mszy odbywa się ślub.
Na codzień w katedrze pracuje pięciu księży, ale w okresie wakacyjnym część z nich jest na urlopach i zostaje zwykle nie więcej niż trzech. I dlatego mając na uwadze limit mszy dla jednego księdza, prócz mszy o 18 mogą być (o ile dobrze pamiętam) odprawione dodatkowo tylko dwa śluby z mszą.
 
 
ancia19 

Wiek: 44
Dołączyła: 24 Lip 2006
Posty: 198
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sie 19, 2006 10:39 am   

hmmm no to msza o 18 akurat łączy się z jednym ślubem, drugi jest zapisany na 19, a my chcemy na 16... Mam nadzieję, że uda się z mszą!!! Inaczej nie chcę :( buuuuu Nie wiem co robić teraz
_________________
Nasz najpiękniejszy dzień: 25.08.2007
 
 
 
hanusia 

Wiek: 41
Dołączyła: 12 Maj 2006
Posty: 271
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Sie 19, 2006 10:51 am   

jest kilka wyjść z sytuacji: po pierwsze jak macie znajomego jakiegoś księdza z innej parafii to zawsze można go poprosić żeby wam odprawil mszę. Po drugie z tego co wiem to biskup może udzielić dyspenzy księdzu na odprawienie mszy (ale to już chyba wyjście w całkowitej desperacji, ale zawsze można spróbować jak wam bedzie bardzo zależało)
_________________
Hanusia



 
 
ancia19 

Wiek: 44
Dołączyła: 24 Lip 2006
Posty: 198
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sie 19, 2006 8:18 pm   

właśnie mamy takiego księdza :) Nie ma problemów z takim rozwiązaniem?
_________________
Nasz najpiękniejszy dzień: 25.08.2007
 
 
 
hanusia 

Wiek: 41
Dołączyła: 12 Maj 2006
Posty: 271
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Sie 19, 2006 8:24 pm   

jak tylko proboszcz parafii sie zgodzi to nie ma zadnego problemu
_________________
Hanusia



 
 
ancia19 

Wiek: 44
Dołączyła: 24 Lip 2006
Posty: 198
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sie 19, 2006 8:42 pm   

no to chyba spróbujemy :) Na pewno ze znajomym księdzem będzie nam raźniej :)
_________________
Nasz najpiękniejszy dzień: 25.08.2007
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl