Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Kościoły na Teofilowie
Autor Wiadomość
Ania 


Wiek: 43
Dołączyła: 18 Lis 2003
Posty: 416
Wysłany: Sro Mar 31, 2004 9:57 am   

A czy ktoś z was może wie coś o kościołach na teofilowie, na ul. Klaretyńskiej, pasjonistów i Wici, sa to koscioły w miarę po drodze do naszej sali i chciałabym którys z nich wybrać, żaden z nich nie jest moją parafią i dlatego się pytam czy ktoś cos o nich słyszał lub był tam na ślubie??
 
 
Kiwax 


Wiek: 48
Dołączyła: 02 Mar 2004
Posty: 324
Skąd: Łódź/Zgierz
Wysłany: Sro Mar 31, 2004 5:16 pm   

Klaretyńska?? Bardzo miło wspominam, swego czasu znałam tam wszystkich księży. Teraz zmieniła się ekipa, ale i tak polecam (chyba przez sentyment - mało brakowało, a byłabym siostrą klaretynką :oops: ). Wcześniej była tam taka mała kaplica, bardzo kameralna. Teraz wiem, że postawili kościół. Nie byłam tam po jego wykończeniu, ale myślę, że nie jest w środku źle - wszystkie ich kościoły, kaplice jakie znam są zawsze czyste, ładne i ze smakiem urządzone. A co do cen, to też myślę, że nie powinni zdzierać.

Co do Pasjonistów, to nie podoba mi się kościół sam w sobie. Wygląda jak średniej wielkości bunkier. Ale może coś się ostatnio zmieniło??
_________________
Kiwax zamężny :)
---------------------
 
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 01, 2004 11:09 am   

Ania napisał/a:
A czy ktoś z was może wie coś o kościołach na teofilowie, na ul. Klaretyńskiej, pasjonistów i Wici, sa to koscioły w miarę po drodze do naszej sali i chciałabym którys z nich wybrać, żaden z nich nie jest moją parafią i dlatego się pytam czy ktoś cos o nich słyszał lub był tam na ślubie??


Ja byłam w zeszłym roku w kwietniu na ślubie koleżanki w kościele na ulicy Pasjonistów
Kościół duży, trochę mroczny i surowy w środku.
Koleżanka za to bardzo sobie chwaliła księdza, mówiła że raczej nie robią bezsensownych problemów i są bardzo taktowni.
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Czw Kwi 01, 2004 11:17 am   

Z kolei ja byłam druhną na ślubie w kościele na Wici.
Kościół jak kościół. :) Ksiądz był baaaardzo miły. :mrgreen:
Niestety, na filmie relacja z kościoła wyszła w różowo-czerwonej poświacie, pewnie to wina słabej kamery, ale reflektory w kościele miały taki kolor. być może teraz to zmienili. :roll:
_________________
 
 
Ania 


Wiek: 43
Dołączyła: 18 Lis 2003
Posty: 416
Wysłany: Pon Kwi 05, 2004 4:30 pm   

Dziękuje za wasze uwagi, no ten kościół na Wici jest z zewnątrz bardzo ładny, ale w środku na podłodze są poukładane różne dywany i dywaniki, strasznie stare i brudne, wygląda to jak bazarowisko w Turcji.

Kiwax zgadzam się z Toba w 100%, ten na Klaretyńskiej jest bardzo jasny i czyściutki, tylko te krzesła wszystko psują. A ten na Pasjonistów to rzeczywiście jest przytłaczający i w środku i na zewnątrz.

No i kościół też już nam się udało załatwić, na ta godzine która chciałam, Kosciół Zwiastowania Pańskiego w Rąbieniu, slub o 19.00. Bardzo przytulny i czyściuski, i jest idealny pod względem wielkości, bo będzie po brzegi wypełniony naszymi gośćmi i jest super blisko naszej Boryny. no i ksiądz też wygląda na całkiem sensownego.
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 05, 2004 4:44 pm   

To musisz być szczęśliwa że wszystko jest po Twojej myśli.
 
 
Ania 


Wiek: 43
Dołączyła: 18 Lis 2003
Posty: 416
Wysłany: Pon Kwi 05, 2004 4:50 pm   

Oj Pipi nawet nie wiesz jak bardzo, jednego dnie udało mi sie namówić księdza żeby nam przeniósł godzine ślubu z 18 na 19 i znalazłam super zespół. Naprawdę sobote miałam bardzo udaną. :mrgreen:
 
 
Kasiawka 
Żonomama


Wiek: 45
Dołączyła: 17 Lut 2005
Posty: 1150
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 17, 2005 5:18 pm   

pipi napisał/a:
Ania napisał/a:
A czy ktoś z was może wie coś o kościołach na teofilowie, na ul. Klaretyńskiej, pasjonistów i Wici, sa to koscioły w miarę po drodze do naszej sali i chciałabym którys z nich wybrać, żaden z nich nie jest moją parafią i dlatego się pytam czy ktoś cos o nich słyszał lub był tam na ślubie??


Ja byłam w zeszłym roku w kwietniu na ślubie koleżanki w kościele na ulicy Pasjonistów
Kościół duży, trochę mroczny i surowy w środku.
Koleżanka za to bardzo sobie chwaliła księdza, mówiła że raczej nie robią bezsensownych problemów i są bardzo taktowni.

witam
mam mieć slub w Parafia Matki Boskiej Bolesnej na ul. pasjonistów, może mogłabys sie dowiedziec od koleżanki, co tam miała ślub jak wyglądaja opłaty?
dzieki
kasia
 
 
 
Natalka 

Wiek: 37
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 46
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 01, 2007 1:30 pm   

a jeśli chodzi o terminy w kościele na klaretyńskiej to ile miesięcy wcześniej warto pojechać by w sezonie ślubnym bez problemu załapać sie na godzike i dzień? a wogle to pod czyim wezwaniem jest tez kościół?koleżanka miała tam ślub 30grudnia i powiedziała że bardzo idą na reke i faktycznie za ślub płacisz co łaska, płacisz 140zł za dekoracje ale masz tam juz wszystko łącznie z kwiatami, kwiatami na ołtarzu, dywanem, świecami...jeśli chodzi o muzyke to najlepiej zapisywać się ponoc u kobitki bo facet sie jąka.
 
 
anita-gb 

Wiek: 42
Dołączyła: 10 Paź 2007
Posty: 31
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 08, 2008 8:18 am   Parafia Niepokalanego Serca NMP i ?w. Antoniego M. Klareta

Witam,
Razem z narzeczonym 06.09.08. weźmiemy ślub właśnie w tym kościele. Termin rezerwowałam na początku roku i nie było problemy. Dzwoniłam tez ostatnio zapytać się kiedy mamy się stawić i ksiądz powiedział że około 10 czerwca. Więc jak na razie wszystko załatwiam na telefon ale ksiądz powiedział że nie ma co sie martwić :) Jak zostało zarezerwowane to na pewno nikt nam terminu nie zabierze.
Czy cała reszta też pójdzie gładko to dam znać :)
_________________
 
 
sloneczkoo 


Wiek: 35
Dołączyła: 21 Sie 2008
Posty: 972
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Gru 31, 2008 1:36 am   ..

no i jak poszło? bo ja tez chce na klaretyńskiej...
_________________


Dzienniczek -> http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=11584 :D
 
 
 
dazima 

Wiek: 40
Dołączyła: 10 Lis 2009
Posty: 47
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 11, 2009 6:54 pm   

Chciałabym odświeżyć ten wątek i spytać o Wasze opinie na temat tych kościołów tzn. kościół na ul. Klaretyńskiej i kościół na ul. Pasjonistów ??
_________________

 
 
PositiveAga 
PozytywneInspiracje


Wiek: 37
Dołączyła: 21 Cze 2009
Posty: 1844
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 25, 2009 1:58 pm   

Jeśli chodzi o parafię Matki Boskiej Bolesnej na ul.Pasjonistów to szczerze odradzam ten kościół.
Moja koleżanka miała tam ślub i nie była zadowolona. Zresztą ja tez nie jestem zachwycona tym kościołem.

Wnętrze jest strasznie smutne, szare. Te ogromne filary powiększają cały kościół przez co jest ogromna pusta przestrzeń. Ołtarz bardzo brzydko udekorowany, przybrany zaledwie dwoma bukietami z kwiatów.
Jesienią i zima nie ma mowy o jakimkolwiek ogrzewaniu.
Od tego kościoła trzymałabym się jak najdalej. W Łodzi jest mnóstwo kościołów o wiele ładniejszych niż ten na Pasjonistów
_________________

Rafałek 09.04.2014 | 3200g | 55cm | 10pkt Apgar
 
 
truskawka_ja 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 781
Skąd: ...
Wysłany: Sro Lis 25, 2009 2:23 pm   

A ja bylam bardzo zadowolona z parafii Matki Boskiej Bolesnej na ul.Pasjonistów. Teraz zmienil sie proboszcz wiec pewnie i zwyczaje sie zmienia ale:
jesli chodzi o dekoracje to siostra bardzo sie postarala i wziela za to jakies smieszne pieniadze. Mielismy pieknie przybrane krzesla, swiece i mnostwo kwiatow na oltarzu.



Kosciol jest ogromny ale jasny - zostal niedawno odmalowany na bialo. Fotografowie mowili ze jest dosc "latwy" (jesli chodzi o oswietlenie) do robienia zdjec.
 
 
PositiveAga 
PozytywneInspiracje


Wiek: 37
Dołączyła: 21 Cze 2009
Posty: 1844
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 25, 2009 4:22 pm   

No widzisz moim zdaniem ta dekoracja na zdjęciach jest bardzo skromna.
Ciężko jest udekorować tak duży kościół aby był miły i przytulny.
Za ołtarzem duża biała ściana, żadnych kolorowych witraży, bardzo bardzo skromnie :-?
_________________

Rafałek 09.04.2014 | 3200g | 55cm | 10pkt Apgar
 
 
dazima 

Wiek: 40
Dołączyła: 10 Lis 2009
Posty: 47
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 25, 2009 7:40 pm   

Bardzo dziękuję za opinie na temat tego kościoła, a czy mógłyby ktoś jeszcze napisać coś na temat kościoła na ul. Klaretyńskiej ? ;)
Ostatnio zmieniony przez dazima Sro Lis 25, 2009 7:41 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
truskawka_ja 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 781
Skąd: ...
Wysłany: Sro Lis 25, 2009 8:05 pm   

PositiveAga napisał/a:
No widzisz moim zdaniem ta dekoracja na zdjęciach jest bardzo skromna.
Ciężko jest udekorować tak duży kościół aby był miły i przytulny.
Za ołtarzem duża biała ściana, żadnych kolorowych witraży, bardzo bardzo skromnie

Aaa rozumiem :) . No ja wole takie skromne dekoracje i koscioly. Strasznie mi sie na przyklad nie podoba kosciol w Mileszkach z barokowym oltarzem i zloceniami. Ale kazdy woli co innego. :)
 
 
ewemi 


Wiek: 37
Dołączyła: 07 Gru 2009
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 08, 2009 10:30 pm   

bardzo polecam kościół na Klaretyńskiej Właśnie tam będziemy sobie ślubować (jest to moja parafia). Ojcowie są naprawdę spoko (młodzi i jest ich 5). Jest to chyba jedyny kościół w Łodzi, w którym ofiara 'co łaska' jest rzeczywiście ofiarą co łaska. Organistka pięknie śpiewa, młodzi i świadkowie mają naprawdę porządne fotele i klęczniki. Dekoracja ołtarza jest zawsze gustowna. Kościół jest przestronny, dobrze oświetlony. Z zewnątrz wygląda bardzo dobrze i wokoło jest pięknie zagospodarowany teren z kwiatami i oczkiem wodnym. Można sobie tam nawet zdjęcia porobić.
 
 
dazima 

Wiek: 40
Dołączyła: 10 Lis 2009
Posty: 47
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Gru 17, 2009 10:01 pm   

dzięki ewemi za odpowiedz :)
_________________

 
 
sloneczkoo 


Wiek: 35
Dołączyła: 21 Sie 2008
Posty: 972
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 08, 2010 12:22 pm   pasjoniści

Ja z narzeczonym zastanawiałam się nad pasjonistami a klaretyńską.

Wybraliśmy pasjonistów ponieważ:
* ja od młodości jestem do tego kościoła przywiązana
* kościół jest duży (nie za piękny z zewnątrz) ale za to są w środku odmalowane ściany, rozkładany jest czerwony dywan, można się dogadać z ojcami, jest dużo nowych ławek z klęcznikami
* jest nowy proboszcz o. Artur (dzięki niemu wprowadzonych jest dużo zmian)
* można zażyczyć sobie zespół młodzieżowy
* w brzydkie dni samochód z młodymi podjeżdża pod same schody (na chodnik)
* akceptują nauki przedmałżeńskie ze szkoły (na miejscu także prowadzone są nauki przez o. Piotra)

Klaretyni:
- mały kościół
- 3 typu krzesełek (nowe, starsze i ala wykładowe/kinowe)
- nie reflektują w większości nauk przedmałżeńskich ze szkoły

+ ładny kościół
+ dużo miejsca przed kościołem i zieleni
_________________


Dzienniczek -> http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=11584 :D
 
 
 
chwileulotne 
Firma


Dołączyła: 13 Sty 2010
Posty: 69
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 16, 2010 3:44 pm   

Ja należę do Parafii Matki Boskiej Bolesnej, tej na Pasjonistów. Co mogę powiedzieć o tym kościele?

Surowy, niestety. Więc jak dziewczyny wyżej pisały dekoracja może być kosztowna.
Duży, cztery rzędy ławek + balkon + ławki pod ścianą wokół. Można organizować spory ślub.
Niestety nie należy do kościołów jasnych. Światło wpada jedynie z nad ołtarza, z wierzy. I nie wiele przez drzwi jeśli będą otwarte. Więc jasno jest tylko przy ołtarzu i to tylko w pogony dzień. Ale katastrofy nie ma, profesjonalny fotograf da sobie radę.
Dużo miejsca między rzędami, na wprost ołtarza :) Możliwość podjechania pod sam kościół. Niestety z miejscami do parkowania jest różnie... jak rodzina i znajomi się zjadą :) ale zawsze się znajdzie miejsce do 500m
Księża są mili, szczególnie o. Artur i o. Hieronim, z tego co wiem nie robią problemów.
 
 
 
dazima 

Wiek: 40
Dołączyła: 10 Lis 2009
Posty: 47
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 23, 2010 10:04 am   

Mam do Was pytanie odnoœnie koœcioła na Klaretyńskiej
- Który ksišdz udziela zazwyczaj œlubów? – bo ostatnio zadano nam pytanie jakiego chcemy księdza do udzielenia œluby. My nie jesteœmy z tej parafii więc proszę Was o radę i pomoc, którego księdza możecie polecić?
- Może wiecie jak kształtujš się ceny za œlub tym koœciele? . Wiem, że za œlub jest opłata co łaska, ale może sš jakieœ widełki. Jeœli można spytać to ile Wy płacicie za œlub, bo ja nie mam bladego pojęcia ile się teraz płaci za takš uroczystoœć?
- Czy ksišdz wychodzi po Młodych przed œlubem i czy pomaga i podpowiada podczas ceremonii?
Chyba zaczynam się już trochę denerwować œlubem :)
Pozdrawiam

P.S Moze macie jakieœ zdjęcia ze œlubu z tego koœcioła?
_________________

 
 
Hera 

Wiek: 38
Dołączyła: 15 Lip 2009
Posty: 5
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 24, 2010 8:32 pm   

Nasz ślub odbędzie się u Klaretynów za 2 tygodnie :) Ceremonię poprowadzi ojciec Krzysztof. Jest bardzo sympatyczny :) Mogę polecić również ojca Marcina.

Ślub kosztuje na prawdę co łaska, z tego co pokazywała nam Pani w kancelarii, młodzi dają od 300 do 600 zł, nie ma na to reguły.

Wydaje mi się, że ksiądz wychodzi po młodych... ale pewna nie jestem. W najbliższą sobotę, czyli 26.06 o 19 będzie ślub, na który się wybieram, żeby wszystko podpatrzeć :)

Jedyny mankament naszego kościoła, to paskudna dekoracja ślubna, ze starych, sztucznych kwiatów jaką standardowo chcą ustawić, za niemałe pieniądze... Oczywiście nie ma obowiązku jej zamawiania. Wybieramy się z wizytą do Księdza Proboszcza w celu uzyskania pozwolenia na zrobienie własnej dekoracji :)
_________________
"Be the change you want to see in the world." Mahatma Gandhi
 
 
ewemi 


Wiek: 37
Dołączyła: 07 Gru 2009
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Cze 27, 2010 1:01 pm   

Osobiście polecam o. Szymona i o. Marcina (jeżeli oczywiście będą wtedy w Łodzi). dazima, też się trochę denerwuję ale właśnie w tym kościele czuję się dobrze, jest bardzo przyjemna i ciepła atmosfera także mam nadzieję, że będę się mniej denerwować. Te plastikowe wazony z kwiatami też mi nie odpowiadają także z nich zrezygnujemy. Weźmiemy tylko czerwony dywan.
 
 
dazima 

Wiek: 40
Dołączyła: 10 Lis 2009
Posty: 47
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 28, 2010 8:32 pm   

Dzięki dziewczyny za odpowiedź :)
_________________

 
 
kaniaa 

Wiek: 36
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 74
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 17, 2010 10:55 pm   

Dodając coś od siebie jeśli chodzi o Pasjonistów - księża są naprawdę przemili. Kościół jest inny niż wszystkie, duży - co jest minusem przy małych ślubach bo goście rozchodzą się po całym kościele... czerwony dywan, wygodne klęczniki, ksiądz przychodzi po młodych.
Na pewno nie ma problemu co do tego gdzie stanąć, aby przyjąć życzenia, także nie ma efektu tłoku po wyjściu z kościoła.
Jeśli chodzi o dekoracje to tutaj jest pole do popisu dla dekoratora - choć koszty będą większe.

Sama zastanawiam się nad Pasjonistami albo Parafią Miłosierdzia Bożego na ulicy Baczyńskiego. Kościół na Baczyńskiego jest mniejszy, ale bardziej przytulny, samochód może podjechać pod sam kościół. Byłam tam na ślubie znajomych i spodobał mi się klimat tego kościółka.
_________________
 
 
M_and_M 
Michałowa :)


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Sie 2010
Posty: 563
Skąd: teo, widzew
Wysłany: Sro Sie 18, 2010 5:06 pm   

a my ślubowac będziemy u Ojców Klaretynów :)
_________________
 
 
sloneczkoo 


Wiek: 35
Dołączyła: 21 Sie 2008
Posty: 972
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 03, 2010 3:43 pm   

u o. Klaretynów polecam o.Marka Matyszka - mojej siostrze udzielał ślubu (goście pytali czy to jakiś znajomy, że taki piękny ślub)
ostatnio byłam na ślubie gdzie prowadził go o.Krzysztof nie polecam (może miał zły dzień) mylił się, przekręcał imiona i 3 razy witał młodych :( porażka


Co do pasjonistów ja tam będę ślubować u o.Artura ;) Bez problemowy ksiądz ;)
_________________


Dzienniczek -> http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=11584 :D
Ostatnio zmieniony przez sloneczkoo Pią Wrz 03, 2010 3:44 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
kaniaa 

Wiek: 36
Dołączyła: 15 Sie 2010
Posty: 74
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 22, 2010 1:54 pm   

Ojciec Artur - super człowiek, myślę że wszystko da się z nim załatwić - to fajnie że będzie Ci udzielał ślubu, bo zawsze bardzo ładnie prowadzi msze.
_________________
 
 
M_and_M 
Michałowa :)


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Sie 2010
Posty: 563
Skąd: teo, widzew
Wysłany: Sob Paź 23, 2010 12:34 am   

nam slubu będzie udzielał przyjaciel mojego narzeczonego, ale dziękuję za radę :)

[ Dodano: Sro Kwi 13, 2011 8:12 pm ]
sloneczkoo napisał/a:

Klaretyni:
- nie reflektują w większości nauk przedmałżeńskich ze szkoły


nam zaakceptowali bez zadnego klopotu :) poza tym wszytsko poki co w jak najlepszym porzadku :) tylko ta dekoracja mnie zastanawia.... sztuczne te kwiaty??? oj chyba jutro tam zadzwonie :D
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl