Warning: include(/var/www/html/cache/board_config.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /var/www/html/common.php on line 259

Warning: include() [function.include]: Failed opening './cache/board_config.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /var/www/html/common.php on line 259

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /var/www/html/common.php:259) in /var/www/html/includes/sessions.php on line 548

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /var/www/html/common.php:259) in /var/www/html/includes/sessions.php on line 549

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /var/www/html/common.php:259) in /var/www/html/includes/page_header.php on line 423
:: View topic - Kościół NMP Królowej Polski na Zgierskiej

Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Warning ! cookie path is empty! Check in in the Admin Control Panel or set it in the PhpMyAdmin table: prefix_config - cookie_path row
 Forum Index


FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  CalendarCalendar
RegisterRegister  Log inLog in

Previous topic «» Next topic
Kosciol NMP Krolowej Polski na Zgierskiej
Author Message
Anuszka


Posted:     [ !!! ]

My też będziemy mieć tu ślub, bo to moja parafia:) I ma tyle lat co ja:D
Ach, sentymenty:)
Proboszcz nie jest taki straszny, jak go malują. Fakt, to specyficzny człowiek, ale ma dobre serce. Czy Was też ciągnał za nos albo liczył żebra, jak byłyście małe?:)
Okropne to było:)

Ale za to pozostali księża są bardzo sympatyczni.
Pani w kancelarii, jak dla mnie jest trochę mało zorientowana, najlepiej zapytajcie kiedy ma dyżur ksiądz i wtedy przyjdzcie.
 
 
gacus

Posted:     [ !!! ]

Właśnie zarezerwowaliśmy termin Naszego ślubu na 20.06.2009r. są już zapisy

pozdrawiam :)
 
 
anna1984


Posted:     [ !!! ]

Idę znów dzisiaj do kancelarii. Będę ustalać czytania, psalm i parę innych drobnych rzeczy. Chciałabym też porozmawiać z organistką. Zastanawiam się czy aby na pewno musimy iść do kościelnego. My nie przewidujemy żadnych dodatkowych dekoracji w kościele. Uważam, że jest on wystarczająco ładny. Czy jest więc konieczność rozmowy z panem kościelnym??
Jeżeli żadna z was nie odpowie mi na moje wątpliwości, to sama opiszę przebieg rozmów wieczorem, po powrocie :D
 
 
Martuś i Jaruś


Posted:     [ !!! ]

Witajcie, chciałam się zapytać Was czy wiecie może czy w naszym kościele było by możliwe aby jeden ze świadków był po rozwodzie?? Byłyscie może w takiej sytuacji?? Pozdrawiam
 
 
kryszka
z doskoku ;)


Posted:     [ !!! ]

To nie ma nic do rzeczy. Stan cywilny świadków ani ich wyznanie inne od Młodych nie jest przeszkodą w świadkowaniu. Ksiądz nawet nie pyta o te rzeczy, tylko imię, nazwisko i adres świadków.
 
 
Martuś i Jaruś


Posted:     [ !!! ]

Kryszka dziękuje bardzo za szybką odpowiedź:) super,że jest szansa, tylko nie wiem czy nie zapytać się w kancelarii bo w jednym kościele to może nie być problem a w drugim przeciwnie:( a chciałabym być pewna na 100%,by pożniej nie było zmiany planów. Z tego co wiem to świadkowie dostają chyba karteczki do spowiedzi, więc tutaj trzeba by było to jakoś obejść:) Pozdrawiam
 
 
kryszka
z doskoku ;)


Posted:     [ !!! ]

Nigdzie w prawie kościelnym nie jest napisane, że świadek ślubu musi być katolikiem. ?wiadek ma być tylko osobą pełnoletnią i zdolną do czynności prawnych.
Wszelkie karteczki do spowiedzi dla świadków są wymysłem nadgorliwych księży.

Na Waszym miejscu bym się wcale o to nie pytała. A jak ksiądz da karteczki do spowiedzi to się go zapytaj dlaczego je daje i po co.

No i niech ci forumowicze napiszą czy faktycznie w tym kościele dostaje się karteczki dla świadków, bo może się niepotrzebnie zamartwiasz.
 
 
Magari

Posted:     [ !!! ]

"wywołana" :) odpowiem:

nasi świadkowie nie dostali żadnych kartek, a ksiądz zapytał tylko o ich nazwiska i adresy zamieszkania, a potem jak się podpisywali na dokumentach przed samym ślubem nawet nie sprawdzał ich dowodów (co według przepisów urzędowych powinno się odbyć)

tak, że nie macie się co martwić :)
  
 
 
madzia81

Posted:     [ !!! ]

dziewczyny czy ktoras z Was bioraca slub w 2010 roku bierze go Tym Kosciele 3.07 jesli tak to napisz do mnie na priv,pozdrawiam magda
 
 
bajerek

Posted:    Odradzam [ !!! ]

NIESTETY MAM BARDZO ZŁE ZDANIE O PARAFII A W ZASADZIE O JEJ PROBOSZCZU ......

no cóż słyszałam różne opinie o naszym kościele, ale stwierdziłam, że tyle lat należę do tej parafii(nie to jest złe słowo należałam-zaraz postaram się wyjaśnić dlaczego), postanowiliśmy zawrzeć sakrament małżeństwa w kościele, gdzie miałam komunię, bierzmowanie...
Niestety od samego początku były problemy:
1.proboszcz "kręcił nosem" żeby ktoś inny nam zaśpiewał mszę(cyt. to ma być przedstawienie czy sakrament-kiepski argument...ale może dla niego wystarczający), po trudach udało się, 2.byliśmy ostatnim ślubem danej soboty jak wyszliśmy we wrześniu na zewnątrz było już ciemno- proboszcz wygonił nas ze schodów kościoła na parking...ale to jeszcze nie koniec pogasił większość świateł-dobrze że kamerzysta miła duży halogen-wiedziałam chociaż kto składa życzenia-hihiihhih terez juz mi trochę przeszła złość ale wtedy nei było mi wesło uwierzcie..
3.hasło które rzucił nam kościelny STÓWKA SIĘ NALEŻY... za dekorację, z tego co pamiętam co łaska...pewnie i tak dostałby 100zł. ale są pewne reguły.
4.poza tym ceremonia była piękna -niezapomniana, księża bardzo mili, pomocni,

natomiast szczegóły i mogę jasno powiedzieć nie?adnie proboszcza - odrażające i zniechęcające młodych ludzi do kościoła ... podsumowując mój mąż po naszym slubie powiedział że był w "MOIM" kościele drugi i ostatni raz
gorąco odradzam, chociaż może po rozmowie z proboszczem po naszym ślubie poszliśmy mu to wszystko powiedzieć- może się coś zmieni-pozostaje mi w to wierzyć..
 
 
dazima

Posted:     [ !!! ]

[quote="bajerek"]no cóż słyszałam różne opinie o naszym kościele, ale stwierdziłam, że tyle lat należę do tej parafii[/quote]

Ja też należę do tej parafii i zawsze myślałam ze ślub będziemy mieli wlaśnie tutaj, ale ze smutkiem muszę stwierdzić, że proboszcz nie zgodził sie na nasz ślub, gdyż wybraliśmy sobie inna godzinę niż on chciał. :pudency: :cry: Ale nie ma tego złego, mamy inny kościoł i też bardzo ładny, a księża sa mili i nie robia problemów :)
 
 
justinaa


Posted:     [ !!! ]

niestety są dwa wątki podobne ale mam nadzieję, że ten jest o tym kościele o którym chciałabym coś napisać :)

byłam w sobotę na ślubie mojej przyjaciółki i mam w sumie jedno małe zastrzeżenie co do księdza, ale sami młodzi stwierdzili, że po raz drugi by się chyba na ślub w tej parafii nie zdecydowali

sam kościół jest rzeczywiście bardzo ładny, przede wszystkim jasny i duży, więc problemem są raczej ludzie ... mojej przyjaciółce ślubu udzielał ksiądz Marek G. :-) w czasie spotkań w parafii był już dośc opryskliwy, podobnie jak pani tam pracująca, co nie było szczególnie zachęcacjące ... sam ślub był ładny, natomiast ksiądz moim zdaniem zupełnie niepotrzebnie wypomniał, że bardzo mało osób przystąpiło do komunii
fakt, że na ok. 80 osób obecnych w kościel do komunii oprócz młodych i świadka przystąpiło może max. 5 osób, ale uważam, że ksiądz mógł sobie ten komentarz darować ...
 
 
tyt321

Posted:     [ !!! ]

nie polecam tej parafii-bardzo niesympatyczny proboszcz.i ogólnie jakoś tam tak bardzo nieprzyjazna atmosfera
  
 
 
Sisska


Posted:     [ !!! ]

ktos ma jakies swieze info?

mieszkam prawie na przeciwko tego kosciola, dlatego w nim postanowilismy wziasc slub. nie bedziemy raczej go zmieniac, bo mamy zaklepany termin, godzine oraz wplacone 50 zl.

o specyficznym proboszczu slyszalam nawet od swoich fotografow, ale... ja osobiscie nie mialam z nim zadnych problemow.

co do starszej pani z kancelarii.. taka troche anemiczna, powolna i jak to moj A powiedzial "wyglada jakby miala ze 100 lat". ciezko bylo dowiedziec sie od niej, co ile kosztuje i kazala nam przyjsc nastepnym razem dopiero 3 mc przed slubem.

[size=9][ [i][b]Dodano[/b]: Sob Sie 03, 2013 9:30 pm[/i] ][/size]
ostatnio co tydzien jakis slub jest... jedna z forumek tez miala... ale opinii wcale, szkoda :(
  
 
 
alekul89


Posted:     [ !!! ]

My również planujemy wziąć ślub w tym kościele. To moja parafia i wszystkie sakramenty przyjmowałam właśnie tam. Póki co jeszcze nie byliśmy nic ustalić i trochę się boję ale mam nadzieję, że nikt nie będzie robić problemów.
 
 
Sisska


Posted:     [ !!! ]

nie ma "co łaska". są konkretne ceny. rezerwacja terminu 50,00zl. slub z msza 500,00zl, bo "wszystkie pary tyle daja". organistka 150,00zl. skrzypaczka 150,00zl. koscielny 150,00zl. dekoratorka "koscielna" - za 4 duze wiazanki z zywych kwiatow dalismy 680,00zl do podzialu z druga para (po 290,00zl na pare).
 
 
*Dorotka_
Moderator


Posted:     [ !!! ]

[b]Sisska[/b], to żeście kościół nacięli bo 290 x 2 = 580 :P chyba że sama się rąbnęłaś w obliczeniach
 
 
Sisska


Posted:     [ !!! ]

[b]Dorotka_[/b], aaa to możliwe, że źle podsumowałam :P

Koszty "dodatkowe" opłaca się każdemu oddzielnie. Koscielny i organistka sa ci sami (chyba) od zawsze. Skrzypaczke zalatwila nam organistka i pamietam, ze grala Ave Maria, ale czy cos jeszcze...moim zdaniem bylo za malo skrzypek i gdybym wiedziala, ze wyjdzie jak wyjdzie to bym sie dokladniej zastanowila czy jest sens dodatkowo placic ;)
Co do zalatwiania formalnosci to my nie mielismy zadnych problemow z niczym. Protokol spisywalismy z jednym ksiedzem (ks. Jacek) i chcielismy by udzielal nam slubu, ale nie mogl, bo organizowal wycieczke do Lednicy. Dokumenty podpisywalismy w tygodniu przed slubem z ks. Danielem i to byl nasz drugi typ, ale w dzien naszego slubu mial zamienic sie dyzurem z ks Rafalem. Jeden i drugi smieszny, wiec nie mialo znaczenia kto ostatecznie bedzie. Trafilismy na ks Rafala i to byl chyba nasz pierwszy prezent slubny. Cala ceremonie potraktowal na wesolo, bez zbednej napinki i caly czas rozladowywal napiecie smiesznymy anegdotami. Wszyscy go chwalili ;))) a kamerzysta i foto cieszyli sie, ze nie ma proboszcza :P

[size=9][ [i][b]Dodano[/b]: Pon Cze 23, 2014 3:59 pm[/i] ][/size]
jeszcze cos mi sie przypomnialo... organistka tylko grala, nic nie spiewala. nie wiem, czy tak jest zawsze, czy tylko u mnie... wydawalo mi sie, ze powinna grac i spiewac :P wyszlo to dopiero w trakcie slubu.

skrzypaczka zagrala tylko ave maria. w dodatku razem z organistka i moim zdaniem nawzajem sie zagluszaly. srednio to wyszlo. myslalam, ze wystarczy ustalic, co maja grac, a nie jak maja grac... chociaz z drugiej strony moze bylo to moje niedopilnowanie...
  
 
 
eweewe

Posted:     [ !!! ]

[b]Sisska[/b], a powiedz mi jeszcze, czy ustalałaś która organistka będzie u Was grała? Czy mogłaś sobie wybrać, czy też miałaś narzuconą konkretną Panią?
W tej parafii są co najmniej 3... i wiem, że jednej z nich to na pewno bym nie chciała na moim ślubie... Wiesz skąd mogę uzyskać informację jak się nazywają? Póki co poznaję tylko po kolorze włosów :/
A swoją drogą którą Ty miałaś? :)
  
 
 
Sisska


Posted:     [ !!! ]

[b]eweewe[/b], ja wiem, ze sa 2. starsza, ktora jest organistka od zawsze :D i mlodsza, ktora jest od jakiegos czasu i zazwyczaj graja na zmiane kazdy dzien. mnie bylo obojetne, ktora bedzie, wiec nie pytalam czy jest mozliwosc wyboru. byc moze nie ma, poniewaz jak pierwszy raz poszlam zalatwiac to okazalo sie, ze akurat gra mloda i dala mi nr tej do tej starszej i powiedziala, ze wszystko zalatwia sie z ta starsza. poza tym ja bylam przekonana, ze ona bedzi spiewac i grac. na slubie tylko grala (zero spiewu), ale nie wiem czy tak jest zawsze, czy po prostu nie powiedzialam jej, ze ma spiewac lub czy np za spiewanie sie doplaca... ogolnie u mnie wyszla troche z tym lipa, ale nie wiem czy to wynika z faktu, ze za pozno zaczelam sie tym interesowac czy jak... dostalam nr tel do niej ok 1 mc wczesniej. zadzwonilam, ale ona powiedziala, zeby przyjsc tydzien przed slubem. wspomnialam juz wtedy przez tel, ze chcialabym jeszcze skrzypaczke, ale zeby ona sie tym zajela. nie przyszlam dokladnie tydzien przed tylko w niedziele w tygodniu przed slubem (czyli 6 dni przed) i okurat byla mlodsza, a nie starsza i tez nic nie zalatwilam :/ starsza miala byc dopiero we wtorek (slub w sobote). poszlam we wtorek, a ona mi mowi, ze na skrzypaczke to juz za pozno i ona nie wie, czy kogos znajdzie... wkurzylam sie troche... powiedzialam mniej wiecej co bym chciala, zeby graly i powiedziala, ze zrobi tak, ze bedzie dobrze. ostatecznie skrzypaczke udalo sie zalatwic, ale tak jak wspomnialam... skrzypaczka grala tylko Ave Maria (co zreszta bylo moim zyczeniem) jednoczesnie z organistka (myslalam, ze bedzie to lepiej brzmialo albo, ze bedzie grala sama skrzypaczka) i mialam wrazenie, ze nawzajem sie zagluszaja. ja wiem, ze jednak grala (mam dobry sluch i specjalnie nadsluchiwalam co zagraja), ale np tesciowa i niektorzy goscie, w ogole nie zwrocili uwagi, ze byla skrzypaczka!
troche pieniadze wyszly wyrzucone w blote, ale jak mowie - nie wiem czy tak wyszlo z mojego niedopilnowania, czy tak jest zawsze. zreszta, tak naprawde nie wiem, co to byla za skrzypaczka. moze tylko ktos, kto umie grac Ave Maria i nic poza tym i dlatego nic wiecej na skrzypcach nie bylo.
  
 
 
alekul89


Posted:     [ !!! ]

Temat organistki już pewnie nieaktualny, ale może jeszcze kiedyś komuś się przyda. W parafii są dwie - starsza Pani Ania i młodsza, imienia nie pamiętam. Niestety nie można sobie wybrać, która ma zagrać na ślubie. One ustalają to między sobą. Ja akurat nie trafiłam na tą, którą bardziej chciałam ale na szczęście i tak zaśpiewała ładnie :)
 
 
Display posts from previous:   
[ REPLY ]
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron
www.foto-sobieraj.com.pl