Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Toksyczne składniki kosmetyków
Autor Wiadomość
Misiamo 

Wiek: 47
Dołączyła: 13 Cze 2005
Posty: 241
Skąd: Łódź
  Wysłany: Pon Cze 20, 2005 7:57 pm   Toksyczne składniki kosmetyków

Jakiś czas temu, zupełnie przypadkowo, zaintersowałam się jednym ze składników szamponu Pantene pro-v: oxybenzone. Wówczas trafiłam na stronkę http://luskiewnik.strefa.pl/acne/toksyny.htm (lub http://www.parazyt.gower.pl/toksyny.htm) i tam dowiedziałam się, że oxybenzone to filtr przeciwsloneczny, który działa rakotwórczo! Potem zaczęłam sprawdzać inne składniki tego szamponu i włosy stanęły mi dęba! Sprawdziałam też składniki innych kosmetyków i byłam coraz bardziej przerażona. Okazało się np. że wszystkie balsamy, jakie posiadam zawierają "Mineral oil, Petrolatum, Paraffin Oil, Paraffinum liquidum, Olej mineralny, parafina, olej parafinowy" (producenci stosują różne nazwy). Składnik ten jest produktem destylacji ropy naftowej. Nie wchłania sie z jelit i skóry, zatyka pory, absorbuje kurz i bakterie. Sprzyja rozwojowi bakterii beztlenowych, które wywołują tradzik. Przyspiesza procesy starzenia skóry, utrudnia jej regeneracje itd.

Postanowiłam poruszyć temat toksycznych składników, żeby - jak pisze dr Różański - nie zatruwać się z powodu naszej niewiedzy i zarazem przebiegłości niektórych producentów kosmetyków.
Powyższe linki polecam zwłaszcza kobietkom, które spodziewaja się dzidziusia.
 
 
joanna_25 


Wiek: 44
Dołączyła: 02 Lut 2005
Posty: 357
Skąd: łódź
Wysłany: Sob Sie 20, 2005 7:51 am   

Misiamo to oczywiste że coraz więcej chemikaliów jest we wszystkim: kosmetyki,jedzenie.
Większość tych składników ma rakotwórcze działanie.Nic dziwnego że coraz więcej ludzi choruje na raka.To przerażające ile ludzi umiera na tą straszną chorobę.
A ile chorych dzieci się teraz rodzi. :( Ile wcześniaków...
Ale niestety trudno się przed tym uchronić bo nawet w głupim soku jest mnóstwo jakiś składników E,każdy owoc jest pryskany nawozami itp.
Można jedynie starać się żyć zdrowo.Uprawiać dużo sportu.Nie przesadzać z piciem,nie palić fajek.No i starać się zdrowo odżywiać.

Ja koszmarnie boję się raka.Mój wujek umarł na tą chorobę w strasznych męczarniach :cry: Słyszałam że soja i pomidory zapobiegają tej chorobie więc wcinam tego ile się da.
_________________
Pozdrawiam Cię Gość!


 
 
Misiamo 

Wiek: 47
Dołączyła: 13 Cze 2005
Posty: 241
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 07, 2005 1:00 pm   To prawda, wszędzie chemia...

To przerażajace, że od chemii nie da sie uciec. Kosmetyki, jedzenie, farby, okna, wszędzie moze byc coś co nam ludziom zaszkodzi.
Wróciłam właśnie z urlopu w Bieszczadach. Pięknie było. Tyle zieloności, park narodowy, dzika przyroda itd. Wydawac by sie mogło, że to raj na ziemi.
A czy wiecie w ilu gospodarstwach dachy położone są z eternitu. Wydaje się, że oddychamy świeżym powietrzem, a kto wie czy w tym powietrzu nie fruwają włókienka azbestowe? Polska ma jeszcze 27 lat na zutylizowanie wyrobów azbestowych. A tymczasem narażeni jesteśmy na nowotwory...
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 07, 2005 1:20 pm   

sama mieszkałam przez pięć lat pod eternitowym dachem.... zobaczymy co z tego wyniknie...
_________________

 
 
 
Żaneta 
Jestem mamusią

Wiek: 40
Dołączyła: 17 Lip 2005
Posty: 925
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Sro Lis 16, 2005 6:06 pm   Czy wiecie,że to szkodzi?

To same przeczytajcie!

Ja jestem w szoku!

http://www.halat.pl/kosmetyki.html
_________________
 
 
Filomena 

Dołączyła: 31 Sie 2004
Posty: 365
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 16, 2005 7:10 pm   

Dziewczęta, nie dajmy się zwariować. Owszem, jeżeli ktoś używa kilkunastu - kilkudziesięciu preparatów pielęgnacyjno-upiększających i ma skłonności do alergii, albo przesadza z higieną ( :mrgreen: też można :mrgreen: ), to któryś z rzędu użyty kosmetyk pewnie mu zaszkodzi. Jednak generalnie wszystko może zaszkodzić - powietrze, żywność, tekstylia, zabawki. Co do skladników - ja na przykład mam dwa kremy do paszczy, gdzie zaraz na początku składu jest talk - szkodliwy podobnież. A te właśnie kremy służą mi najlepiej z dotąd stosowanych. Co do lanoliny - w wersji naturalnej nie do końca zbadanej - właśnie naturalna nie blokuje porów, a syntetyczna tak. Możemy próbować powrócić do natury: oliwa z oliwek, śmietanka, mleko, mirra, kardamon, olejki eteryczne i co kto ma w lodówce, spizarni i zielarni. Ale subtancje oleiste nie każdemu służą i kto znalazłby czas na bieżącą produkcję świeżych, wolnych od konserwantów, w pełni naturalnych kosmetyków dla prywatnego użytku.
 
 
Edi 

Wiek: 40
Dołączyła: 24 Cze 2005
Posty: 430
Skąd: sprzed komputera
Wysłany: Sro Lis 16, 2005 7:26 pm   

Ja nie wiedziałam że tyle szkodliwych substancji jest w kosmetykach. Pocieszam się, że nie używam ich tak często. :hm:
_________________
Ja chce powtórki z 23 września 2006 !! !

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl