Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Ślub w plenerze
Autor Wiadomość
pinia_pinia 

Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 331
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 05, 2005 9:45 am   ?lub w plenerze

Dziewczyny czy orientujecie się czy możliwa jest orgaznizacja ślubu kościelnego/cywilnego/konkordatowego w plenerze??

Marzy mi się coś takiego jak na amerykańskich filmach :graba: ... Wydaje mi się że ze ślubem cywilnym nie powinno być problemu, ale chyba gorzej z kścielnym/konkordatowym. Jak myślicie ?? ?
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 05, 2005 6:27 pm   

Z cywilnym na pewno nie ma problemu, trzeba tylko dobrze to uzasadnić czy też przekonać urzędnika :wink: , a do tego zapłacić dodatkowo za sporządzenie aktu ślubu na "wyjeździe".


Kościelnego, z tego co czytałam, tak nie można zorganizować. Może ślub w Łagiewnikach? - Jest tam letni ołtarz, więc można by to ślicznie zorganizować (o ile wolno udzielić ślubu poza kościołem :roll: ):

DSC01064.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 722 raz(y) 68.39 KB

_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
pinia_pinia 

Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 331
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 05, 2005 7:42 pm   

Ładny ten ołtarz na świeżym powietrzu :) I ławeczki dla gości. Chyba jeśli sie zdecyduję to będę pierwsza na forum ...

Mam nadzieję, że do czasu mojego ślubu ktoś przetestuje wersję ślubu na powietrzu...
 
 
Agnesia 


Wiek: 44
Dołączyła: 18 Maj 2005
Posty: 187
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 05, 2005 10:25 pm   

Myślę, że ze ślubem kościelnym także nie powinno być, żadnego problemu. Najlepiej pogadać z księdzem. Może macie jakiegoś znajomego księdza, wtedy na pewno moglibyście ten pomysł wcielić w życie.
_________________
Szczęśliwa żona i mama!!!

Cieplutkie pozdrowienia Gość
 
 
 
Anion 

Wiek: 40
Dołączyła: 27 Sie 2004
Posty: 240
Skąd: śląsk
Wysłany: Pią Sie 05, 2005 10:29 pm   

Ładnie tak na świeżym powietrzu. Sama nie wpadłam na taki pomysł. Ale z drugiej strony musisz wziąć pod uwagę brzydką pogodę.
_________________
 
 
gosiael 

Wiek: 45
Dołączyła: 15 Lip 2005
Posty: 20
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sie 06, 2005 7:18 am   

Pinia_pinia nie chcę cie zasmucać, ale znam dwie pary , które usiłowały zorganizować ślub kościelny w sposób jaki opisujesz (jedna nawet całkiem niedawno, bo slub będzie za tydzień - tradycyjnie w kościele) i znając ich usiłowania mogę powiedzieć, że organizacja ślubu kościelnego (przynajmniej w Kościele Rzymskokatolickim) na otwartym powietrzu przynajmniej w Archidiecezji Łódzkiej, a śmiem twierdzić, że i w Polsce, jest niemożliwa.
(tym samym naturalnie dotyczy to również tzw. ślubu konkordatowego)
Sprawa była nawet załatwiana w Kurii Biskupiej i nic to nie dało mimo znajomości.
Istotnie kiedyś w Łagiewnikach udzielano ślubów przy polowym ołtarzu, ale im tego zabroniono.

Pozdrawiam

Gosia
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sie 06, 2005 3:05 pm   

Jednak. :( Dlatego napisałam że gdzieś czytałam, że nie można udzielać ślubów poza obrębem kościoła ze względu na całą symbolikę, wynoszenie hostii itp., no w każdym o coś takiego tam chodziło.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
pinia_pinia 

Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 331
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 08, 2005 9:20 am   

Hmmm Cóż będziemy więc rozważać ślub cywilny w plenerze, ewentualnie tradycyjnie będzie. Pożyjemy- zobaczymy :)

[ Dodano: 17 Wrzesień 2005, 16:28 ]
Dziewczyny na innym forum napisały że będą brały slub kościelny właśnie w plenerze, czyli że to jest mozliwe po warunkiem że znajdzie się księdza który się zgodzi.

http://www.netwesele.pl/f...p=172680#172680
 
 
niqs 

Dołączyła: 30 Mar 2005
Posty: 26
Skąd: krakow/lodz
Wysłany: Pon Paź 31, 2005 3:15 pm   

slub w plenerze da sie zrobic
w warszawie z tego co wiem to bez problemu, kolega robil zdjecia dokladnie na takim tydzien przed moim slubem.
Widzialam fotki - przepieknie :)
_________________
Moje TAK wypowiem 25 czerwca o 16.15
 
 
Edi 

Wiek: 40
Dołączyła: 24 Cze 2005
Posty: 430
Skąd: sprzed komputera
Wysłany: Pon Paź 31, 2005 9:27 pm   

pinia_pinia napisał/a:
Dziewczyny na innym forum napisały że będą brały slub kościelny właśnie w plenerze, czyli że to jest mozliwe po warunkiem że znajdzie się księdza który się zgodzi.


Może i jest możliwe ale znajdź przychylnego księdza, który się na to zgodzi. Za odpowiednio wysoką ofiarą wszystko można. :|
_________________
Ja chce powtórki z 23 września 2006 !! !

 
 
Agatka_P 


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Wrz 2005
Posty: 1093
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sie 05, 2006 10:43 pm   

Prawdopodobnie ślub w plenerze można zorganizować w Łagiewnikach ponieważ obok klasztoru jest ołtarz na powietrzu i jest dużo ławek, zdjęcia wstawie może jutro. Wyglądało to super
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sie 05, 2006 11:55 pm   

Agatka_P napisał/a:
Prawdopodobnie ślub w plenerze można zorganizować w Łagiewnikach


można to zrobić na pewno. pod koniec czerwca ślub właśnie przed tym ołtarzem polowym miał mój kolega. nie wiem ile było załatwiania, czy było to raczej łatwe, ani czy coś się za to dopłaca.
ale miał :)
_________________
 
 
Agatka_P 


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Wrz 2005
Posty: 1093
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sie 06, 2006 9:19 pm   

To może super wyglądać bo ten ołtarz jest naprawde piękny
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 07, 2006 10:15 am   

Agatko - w drugim poście tego wątku pisałam o tym samym i nawet wstawiłam zdjęcie. 8)
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Agatka_P 


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Wrz 2005
Posty: 1093
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 07, 2006 11:19 am   

O faktycznie nie zauważyłam :oops:
 
 
Galatea 

Wiek: 42
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 19
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 02, 2006 7:20 pm   

Jeżeli jakiś ksiądz powie, ze nie można to znaczy ze kłamie. Kiedy byłam na pielgrzymce kilka lat temu młodzi brali ślub na łonce. Mnie osobiście szalenie się podoba ten pomysł.
_________________
"Dla świata jesteśmy jednym z wielu, ale istnieje ktoś jeden, kto jest dla nas całym światem"
 
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
  Wysłany: Pią Maj 22, 2009 3:00 pm   Ślub na dworze

Hej kochani zaręczeni i zaślubieni, mam do Was bardzo ważne pytanie. Bardzo chciałabym miec ceremonię ślubną na dworze, w sierpniu 2011. Nie chodzi mi jednak o jakies udziwnione historie na łące i ustawianie tam namiotów itp - slyszałam, że podobno niektóre kościoly organizują takie sluby. Moja bratowa pięc lat temu brala ślub w Łagiewnikach, ksiądz powiedzial jej wtedy, że można tam brac na dworze na terenie kościola. Gdy jednak wczoraj tam zadzwoniłam, dowiedzialam się że nie ma takiej opcji. Może im się nie chce albo nie byłam osobiscie i ksiądz chcial mnie splawic? Załamałam się, bo bardzo mi na tym zalezy. Może ktoś wie, czy jakiś kościół w Łodzi (ew. w Konstantynowie, bo tam mamy salę) zajmuje się czymś takim? Tylko prosze bez ocen, że to tandetne czy w amerykańskim stylu, bo nie o to chodzi, po porostu bardzo bym tak chciała. pozdrawiam i dzieki:)
Ostatnio zmieniony przez Malena Pią Maj 22, 2009 3:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 22, 2009 3:08 pm   

Malena, przeniosłam Twój post do isniejącego juz wątku - prosze o korzystanie z wyszukiwarki.
_________________

 
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Pią Maj 22, 2009 3:16 pm   

ok, dzieki bardzo, szukalam wczesniej, jak widac niezbyt dokładnie, podrawiam:)
 
 
 
asiunianowa 

Dołączyła: 23 Lip 2008
Posty: 1
Skąd: łódź
Wysłany: Sob Cze 13, 2009 9:38 pm   

mam pytanie
chciała bym zorganizować ślub w plenerze czy ksiądz udzieli nam takiego ślubu np na działce, czy ktoś o czymś takim słyszał ?
 
 
France 

Dołączyła: 27 Sty 2009
Posty: 155
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Cze 14, 2009 10:14 am   

Widzialam slub w plenerze poprowadzony przez ksiedza,ale to byl znajomy ksiadz,mysle ,ze kazdy ksiadz moze udzielic takiego slubu,ale pewnie nie kazdemu si chce :zalamany:
_________________
 
 
Emmily 

Dołączyła: 16 Sie 2009
Posty: 9
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Paź 31, 2009 11:56 am   

prawo kanoniczne mówi, że "ślub powinien odbyć się w świątyni lub innym miejscu godnym". zależy zatem jak kto sobie to zinterpretuje. sama się zastanawiam nad taką formą. rodzina pewnie zawału dostanie, ale co tam :)
 
 
Weira 


Wiek: 38
Dołączyła: 07 Lis 2008
Posty: 649
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 26, 2009 7:33 pm   

Ślub w plenerze to byłoby COŚ :) Super, ale chyba niemożliwe
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl