Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Mieszkanie kwaterunkowe
Autor Wiadomość
pinia_pinia 

Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 331
Skąd: Łódź
  Wysłany: Sob Gru 02, 2006 11:23 pm   Mieszkanie kwaterunkowe

Dziewczyny czy, któraś orientuje się na jakich zasadach korzysta się z takiego mieszkania (czy jest się właścicielem czy tylko najemcą) ? Czy można je wykupić na własność ?

Szukałam w necie, ale żadnych konkretów nie znalazłam.
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Nie Gru 03, 2006 9:56 am   

Najemcą. To najczęściej mieszkania, które Państwo zapewnia najuboższym (przynajmniej taka była idea). Co do możliwości wykupienia - zależy od polityki zarządzającego danym mieszkaniem (chyba gminy?), część można, części nie.
Jeśli nie jesteś właścicielem takiego mieszkania - nie możesz wziąć kredytu pod jego zastaw.
_________________
chez alma |
 
 
Natalka 

Wiek: 37
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 46
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 09, 2007 10:46 am   

Ja mam mieszkanie kwaterunkowe. Jestem najemcą, czyli płace wszelkie opłaty, oprócz tego czynsz-zazwyczaj niewielki- administracji która jest właściecielem mieszkania. Podobnie jak prywatny właściciel tylko administracja nie może podnieść czynszu, nie może wyrzucić cię na bruk nawet jeśli zalegasz z płaceniem, musi zapewnić lokum zastępcze. Nie jesteś właścicielem mieszkania ale za nieduże pieniądze masz prawo pierwokupu tzn możesz wykupić mieszkanie na własność. Oprócz tego jesteś tam zameldowana i mieszkasz dożywotnio. Ja mieszkam w mieszkaniu po babci- więc i dziedziczenie jest choć nieformalne i na innych zasadach-poprostu mieszkam tam całe życie i jestem tam tyle samo zameldowana. Nie było żadnych problemów z przepisaniem na mnie. Kwaterunek jest tańszy i jeśli jesteś głównym najemcą to dobre rozwiązanie. Potem możesz sobie wykupić.
 
 
Ela_i_Adam 


Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 860
Skąd: łódź-widzew
Wysłany: Sro Lut 14, 2007 5:50 pm   

jak można załatwic takie mieszkanie? my z moim Skarbem na razie nie mamy własnego M i bardzo nam to przeszkadza. zaczynamy się martwić co zrobimy po ślubie :zalamany:
_________________

Kocham Cię Adasiu :) 21.07.2007!!!!!!
 
 
Natalka 

Wiek: 37
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 46
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 14, 2007 7:08 pm   

mieszkania kwateunkowe dostaje się od urzędu miasta tak jak kiedys czekalo sie na nie kilka lat:/ teraz na takie mieszkania czeka sie tyle ile trwa np wybudowanie bloku.są przetargi w urzędach wywieszają wtedy ogłoszenia.czka sie długo po złożeniu podania i tzreba miec dochody by ci z urzedu wiedzieli że nie bedziecie zalegac z czynszem ale za to kosztuje ono około 10 czynszów po ok.500zł czyli w porównianiu z własnościowymi o wiele mniej no i sa to bloki nowiutkie.
 
 
Ela_i_Adam 


Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 860
Skąd: łódź-widzew
Wysłany: Czw Lut 15, 2007 8:18 am   

dziękuje Natalko powiedz mi jeszcze jaki jest mniej więcej czynsz później jak się już mieszka? orientujesz się może kiedy będzie taki przetarg i ile trzeba miec dochodu? my mamy ok 2,5tys wystarczy?
_________________

Kocham Cię Adasiu :) 21.07.2007!!!!!!
 
 
Natalka 

Wiek: 37
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 46
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 15, 2007 1:23 pm   

Najlepiej iść do urzedu miasta ewentualnie administracji gzie sie chce zamieszkać. tam spytac i...czekac. czynsz czyli komorne to ok. 5-6zł za m2-czyli nie duzo i jest stały. Na was dwoje starczy 2500zł- oni patrza czy macie stałe dochody, czy chociaz jedno z was, i czy po odliczeniu płatnosci starczy wam na zycie. wiaomo ze im ktos ma lepsze warunki spełnione tym wieksze szanse na wygranie. Najpierw do administracji i przede wszystkim do urzedu miasta-złzyc podanko nawet jak nie ma przetargu (po to podanko przelezy kilka lat zanim sie gdzies ruszy), dzwońcie raz w miesiacu pytac sie czy cos sie urszyło.
 
 
Ela_i_Adam 


Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 860
Skąd: łódź-widzew
Wysłany: Czw Lut 15, 2007 1:55 pm   

dzięki serdeczne to jutro jade do urzędu się dowiedzieć ale pojade do głownego na piotrkowską zobacze co m i powiedzą :)
_________________

Kocham Cię Adasiu :) 21.07.2007!!!!!!
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 15, 2007 2:32 pm   

Elu - ale od razu powiem, że największe szanse mają osoby, które długo czekają i mają najwięcej punkcików. A liczy się obecny metraż na osobę, dochód na osobę, niepełnosprawność, ilość dzieci, częstotliwość pisania tych podań i inne. :(
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Ela_i_Adam 


Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 860
Skąd: łódź-widzew
Wysłany: Czw Lut 15, 2007 2:41 pm   

domyślam się ale kiedyś trzeba zacząć :roll:
_________________

Kocham Cię Adasiu :) 21.07.2007!!!!!!
 
 
kamilcia_1984 


Wiek: 39
Dołączyła: 02 Mar 2007
Posty: 315
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 07, 2008 10:35 am   mieszkania kwaterunkowe do remontu

Zastanawiam się nad wzieciem mieszkania z administacji do remontu, podobno co jakiś czas pojawiają się takie. Czy ktoś z Was wie może coś na temat zasad przyznawania i wykonywania tych remontów??
_________________
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 07, 2008 12:09 pm   

Kamilcia - połączyłam Twój post z istniejącym wątkiem. Przeczytaj proszę posty powyżej.


Tutaj znajdziesz też ogólną wypowiedź o przetargach: http://forum.wesele-lodz....hlight=przetarg*#164454

[ Dodano: Czw Sie 07, 2008 12:26 pm ]
Znalazłam ci jeszcze ogólne wytyczne ze strony UMŁ:

:arrow: Przygotowanie i prowadzenie konkursu ofert na wynajem niektórych lokali mieszkalnych "lokale do remontu kapitalnego"
:arrow: Przygotowanie i prowadzenie konkursu ofert na wynajem lokali mieszkalnych o powierzchni użytkowej przekraczającej 80 m2,
:arrow: Przygotowanie i prowadzenie konkursu ofert na wynajem niektórych lokali mieszkalnych opróżnionych w wyniku realizacji orzeczeń sądu o eksmisję "rotacja",
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
monika_zyga 


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Paź 2006
Posty: 401
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 18, 2010 9:31 am   

Czy ktos zna jakies nowosci w tym temacie? Pamietam, że kiedys znalazlam na stronie Urzedu Miasta Łodzi spis mieszkań, ktore mozna bylo nabyc z bonifikata 98%. Teraz juz nic takiego nie widze. Czy ktoś się orientuje czy jest mozliwosc nabycia mieszkania od miasta?
_________________
Zapraszam na mojego bloga o rozszerzaniu diety, BLW i nie tylko!
GuGuGa
 
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 41
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 18, 2010 9:35 am   

ja od pół roku poszukuje takiego mieszkania, niestety teraz mieszkania kwaterunkowe są wytawiane na sprzedaż. Np. była oferta mieszkanie 27 m cena wywoławcza 92000 :o jak to usłyszałam to mnie zwaliło z nóg. Jedyne co można aktualnie zrobić legalnie to znaleść osobę która chce się pozbyć mieszkania i zamienić się z nią na mieszkanie własnościowe. Tak mi tłumaczono w biurach nieruchomości
_________________
 
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 18, 2010 10:40 am   

Jeśli ktoś byłby zainteresowany, to z tego co wiem to sąsiadka pod mną chce sprzedać swoje mieszkanie. Są to dwa pokoje z kuchnią. Rozkładowe. Wchodzi się do przedpokoju, pierwsza po prawo jest kuchania( na moje oko ma około 7 m kwadratowych), potem dlaej po prawej jest mały pokój (około 9 metrów kwadratowych), a na przeciwko jest duży pokój (mysle że około 19 stu metrów kwadratowych). Kibelek jest jakby na ścianie łaczącej mały pokój z dużym. Wcześniej babka chciała za to 150 tys, ale może zeszła z ceny bop nie ma na razie kupca. :) Jakby ktoś był zainteresowany to mogę podpytać o szczegóły :)

Dodam tylko ze jest to 10 piętro w wierzowcu. Okolica jest fajna. W pobliżu jest carrefour express, gimnajum, liceum, podstawówka , chyba ze 3 przedszkola i żłobek :)
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
 
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 41
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 18, 2010 10:45 am   

ale to chyba własność a nie kwaterunek
_________________
 
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 18, 2010 10:56 am   

Tak, własność. Mam nadzieje, że nie dostanie mi się ze nie w temacie napisałam :P
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
 
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 41
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 18, 2010 11:08 am   

ode mnie nie :) ale już miałam nadzieje że jakiś kwaterunek :)
_________________
 
 
 
madzienia 

Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 9
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 18, 2010 4:22 pm   

Prawa do mieszkania kwaterunkowego niestety nie mozna nabyc jedyną szansą jest zamiana ale to tez nie jest teraz takie proste 'dzięki" naszemu prezydentowi miasta chyba ze z przetargów ale tu jest bardzo dużo chętnych a mieszkań niestety niewiele :?
 
 
izunia_82 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1376
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 19, 2010 9:45 pm   

Agnieszka19 a czy możesz właśnie dowiedzieć się o te szczegóły :) :?: Byłabym bardzo wdzięczna. :D
_________________


 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl