Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: kryszka
Pon Kwi 18, 2011 9:09 am
Co sądzicie o tym pomyśle ??

Czy próbujemy stworzy? wspóln? piosenk? Forumow? ?
Tak, mo?e b?d? nawet uczestniczy? w jej tworzeniu
27%
 27%  [ 5 ]
Co nam szkodzi, nie mam zdania
50%
 50%  [ 9 ]
Pomys? do kitu, proponuj? odpu?ci?
22%
 22%  [ 4 ]
Głosowań: 18
Wszystkich Głosów: 18

Autor Wiadomość
@Mac-erson 
Administrator
forum.wesele-lodz.pl


Wiek: 51
Dołączył: 10 Lis 2006
Posty: 323
Skąd: Łódź
  Wysłany: Sob Gru 23, 2006 4:39 pm   Co sądzicie o tym pomyśle ??

Hejka

Wpadł mi dzisiaj do głowy pewien ciekawy i chyba lekko szalony pomysł.
Zgodnie z hasłem "muzyka łagodzi obyczaje".

Pomyślałem o czymś takim.

Co byście powiedzieli o stworzeniu razem naszej autorskiej piosenki forumowej oczywiście o tematyce ślubnej.

Tak sobie pomyślałem, że mogłoby wyjść z tego ciekawe dzieło, które mogłoby wejść do repertuaru weselnego łódzkich (a może i nie tylko) kapel, a forumowicze biorący udział w stworzeniu takiego forumowego hitu weselnego mieliby dodatkową satysfakcję, jakby taka piosenka została zagrana i zaśpiewana u nich na weselu :)

Chciałbym jeśli pomysł ten zostałby przez Was zaaprobowany zaproponować wstępną realizację takiego projektu:

1) Mój przyjaciel jest właścicielem profesjonalnego studia nagrań w Łodzi, rozmawiałem z nim wstępnie i od drugiej połowy lutego do końca marca kiedy tylko potrzebowałbym coś nagrać w studio jest do naszej dyspozycji.
Tak więc problem profesjonalnego nagrania takiej piosenki mamy z głowy.

2) Jak wiadomo piosenka składa się z 4 częsci:
- styl
- tekst
- muzyka (melodia i akordy)
- aranż

Odnośnie stylu - myślałem o tym, aby najpierw puścić ankietę w jakim stylu robimy naszą piosenkę (spokojna, pop, na rockowo, hip-hop...).

Odnośnie tekstu - chciałbym to zostawić Wam. Wszystkie chętne osoby czujące się na siłach napisać jakieś ciekawe linijki do naszej piosenki byłyby mile widziane. Pewnie ktoś z Was zostałby kierownikiem "tekściarzy" i złożył potem to wszystko do kupy :)

Odnośnie muzyki - jeśli byłby wybrany styl i stworzony tekst rozesłałbym wieści do wszystkich znajomych muzyków jak również wszystkich chętnych muzyków na Forum, aby zrobić hitow-y podkład muzyczny do napisanego tekstu. Myślę, że z kilku wersji wybrało by się najlepszą zwrotkę i refren do naszej piosenki.

Odnośnie aranżu - mając już gotowy tekst i melodię zebrałbym wszystkich chętnych muzyków, aby zgrać podkład muzyczny profesjonalnie w studio.

Jeśli juz byłby podkład to ruszamy z wokalami - myslę, że znalazłoby się miejsce dla wszystkich chętnych Forumowiczów, którzy chcieliby zaśpiewać chociażby jedną frazę lub wspólny refren. Weszlibyśmy do studia nawet na kilka dni i dogrywalibyśmy kolejne Wasze śpiewy do forumowej piosenki.

No i w końcu ostatnia część czyli studyjny mix całości. Darek- właściciel studia obiecał pomoc w zmiksowaniu wszystkiego do kupy, aby powstał profesjonalny weselny- forumowy hit :) .

Jeśliby sie okazało, że teksty wyszły super i są np. dwa niezależne teksty w różnych stylach to możnaby pomyśleć o zrobieniu nawet dwóch niezależnych naszych piosenek.

Jesli by się taki szalony pomysł udał to mielibyśmy nasz wspólny forumowy weselny hicior :)
Można by podesłać podkład i tekst wszystkim chętnym zespołom, aby zagrali go również na Waszym weselu. Myślę, że śmiechu i satysfakcji byłoby co nie miara dla nas wszystkich. A może i Wy sami pomoglibyście zespołowi wykonać tą Waszą piosenkę na weselu.

Jako autor tekstu i muzyki wpisani by byli wszyscy Forumowicze - a jakby się okazało, że nasz hit podbił cały kraj (co pomarzyć nie wolno :) ) to ewentualne zyski przeznaczylibyśmy wspólnie na jakiś szczytny cel.

Rzucam ankietę abyście się wypowiedzieli czy zabieramy się do roboty, czy też
sobie odpuszczamy.

Ja tam lubię takie wyzwania.

Korzystając z okazji jeszcze raz zdrowych i spokojnych ?wiąt dla Was wszystkich i wymarzonych prezentów pod choinkę.
pozdrawiam Maciek
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 41
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Gru 23, 2006 10:54 pm   

wybrałam opcje pierwsza czyli tak ..., chetnie bym się w taka zabawę zaangażowała ale nie wiem jak zmoimi zdolnościami :) ale jeśli cos ja się pisze :D
_________________
 
 
 
@ice 
Administrator
Pan i Władca


Wiek: 45
Dołączył: 08 Paź 2003
Posty: 332
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Gru 23, 2006 11:21 pm   

Z moim głosem :P raczej nie będę się angażował a w pisaniu zawsze byłem cieniutki - chyba pozostaje mi wpierać Was duchowo - jestem za :!:
_________________

Admin czuwa, Admin radzi , Admin NIGDY Was nie zdradzi :)
Zanim zadasz pytanie skorzystaj z wyszukiwarki - to nic nie boli.
Lekcja używania opcji szukaj
 
 
 
Agatka_P 


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Wrz 2005
Posty: 1093
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Gru 24, 2006 1:29 pm   

ice napisał/a:
Z moim głosem :P raczej nie będę się angażował a w pisaniu zawsze byłem cieniutki - chyba pozostaje mi wpierać Was duchowo - jestem za :!:


Ja mam tak samo jak ice, więc mogę was tylko wspierać duchowo
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Nie Gru 24, 2006 2:46 pm   

Pomysł oryginalny, tylko żeby nie wyszła z tego "wiocha". :roll:
Muzycznie ze mną nie najgorzej (kiedyś tam się do szkoły muzycznej chodziło :cool: nawet w Filharmonii występowało z chórem :lol: )

Sama nie wiem, muszę to przemyśleć ;)
 
 
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Gru 30, 2006 4:34 pm   

Co nam szkodzi.
Ale zaznaczam, że nie dam rady na spotkania w studiu - brak czasu - chyba że z towarzystwem mojego synka, który robiłby piękne chórki :lol:
_________________

 
 
 
robertto 

Dołączył: 11 Gru 2006
Posty: 10
Skąd: łodz
Wysłany: Sob Sty 06, 2007 2:33 pm   

hehe ciekawie by było.

Ja mogę porapować dla przykładu - to wiochy na pewno nie będzie :)
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 08, 2007 12:14 pm   

Ja podobnie jak mischellka :) Raczej ciężko mi sie z domu wyrwać, ale pomysł jak najbardziej popieram :)
_________________

 
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 09, 2007 8:30 pm   

z czasem będzie ciężko, ale pomysł sam w sobie jest fajny :)
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
Maverick 


Wiek: 37
Dołączyła: 02 Kwi 2007
Posty: 246
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 04, 2007 9:09 pm   

No i jak z tą piosenką??
_________________
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Sro Lip 04, 2007 9:45 pm   

ja mogę śpiewać (a raczej zawodzić) w jakimś gŁębokim chórku :mrgreen:
 
 
kiciucha 


Wiek: 40
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 913
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 05, 2007 12:39 pm   

ja również jestem za - mogę śpiewać... :razz:
_________________


 
 
 
Maverick 


Wiek: 37
Dołączyła: 02 Kwi 2007
Posty: 246
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 05, 2007 12:42 pm   

Spiewać to i ja mogę:) Może w Filharmonii nie śpiewałam tak jak Fiona, ale w Teatrze Wielkim się zdarzyło :wink:
_________________
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 12, 2007 10:22 pm   

No i co z pomysłem? :cool:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Czw Wrz 11, 2008 10:16 pm   

no wŁaśnie, co z piosenką forumową :?:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl