Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Domy drewniane
Autor Wiadomość
Anuszka 


Wiek: 41
Dołączyła: 15 Maj 2007
Posty: 157
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 13, 2007 11:46 am   Domy drewniane

Przenoszę temat z wątku o kredytach:)

Otóż natknęłam się na stronę firmy Danmar , ktora buduje domy drewniane.

Tu domy sa dosc drogie.
Przykładowy dom 162 m2 powierzchni uzytkowej (stan surowy zamknięty, czyli z dachem, drzwiami i stolarka okienna) kosztuje 135 tys zl.

Ale wezcie pod uwage, ze stawia sie go w trzy miesiace - odchodza wiec koszty robocizny, problemy z majstrami, materialami (przywoza gotowe prefabrykanty) i wiele innych.

Poza tym widzialam dom drewniany o powierzchni ok 100m2 ocieplony, na fundamencie, ktorego postawienie kosztowalo 35 tys (ale to bylo z 5 lat temu)

TU macie przyklad cennika inej firmy

No i takie domy sa moim zdaniem ladniejsze, a obiektywnie - zdrowsze i cieplejsze
Maja tez jednak swoje wady - przede wszystkim trzeba znalezc dobrego sprawdzonego wykonawce

zestawienie wad i zalet technologii szkieletowej i murowanej


Podliczalismy rozne koszty budowy domu murowanego 120m2 i nam wyszlo ok 400 tys, wiec mysle, ze bardziej oplaca sie wybodowac dom drewniany (caly czas mam w pamieci ten domek za 35 tys...)

Ale przyznaje, ze jestem laikiem i byc moze ktos z forumowiczow ma wieksze doswiadczenie w tej kwestii - prosilabym w takim razie o sprowadzenie mnie na ziemie :)
_________________
Miłość oznacza rozprowadzać ciepło, nie dusząc się przy tym wzajemnie. Miłość oznacza być ogniem, ale wzajemnie się nie spalać.

Phil Bosmans
 
 
asia84 
żonka

Dołączyła: 10 Lut 2007
Posty: 819
Skąd: Łodź
Wysłany: Wto Lis 13, 2007 2:18 pm   

ja na tym się nie znam, więc nie pomogę. mogę natomiast podrzucić link do innej firmy:
http://www.kar.pl/pl/index.php
_________________


19 lipiec 2008 nasz dzień :)


Magia, która nas otacza sięga gwiazd...
 
 
klarysa 

Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 895
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 19, 2007 12:01 am   

ja za drewnem nie przepadam, ale cena jest kuszaca. sama juz sie kiedys nad takim domkiem zastanawialam. bardziej sie chyba oplaca niz kupowac wieksze mieszkanie w bloku. zapytam znajomych, ktorzy sa budowlancami, co o tym sadza
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 20, 2007 8:54 am   

My właśnie rozważamy budowę domu drewnianego. Bardzo spodobała Nam się oferta formy Heban. Niestety ostatnio coś zmieniają na stronce i cennik raz jest, raz go nie ma, no i pogorszyła się wizualizacja projektów.
Ale bardziej od kosztów budowy interesują nas koszty eksploatacji, bo na budowę i tak trzeba będzie wziąć kredyt. Nie mam bladego pojęcia jak jest z ogrzewaniem takiego domu, czy jest ciepły, jak jest z konserwacją, i innymi takimi rzeczami. Mogę sie oczywiście dowiedzieć tego pewnie w firmie, ale wolałabym usłyszeć od kogoś, kto mieszka w takim domu i ma jakieś rozeznanie :)
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl