Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Termoloki/termowałki
Autor Wiadomość
Meerkat 


Wiek: 41
Dołączyła: 16 Paź 2007
Posty: 245
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 01, 2010 2:57 pm   Termoloki/termowałki

Witajcie,
nie znalazłam podobnego wątku, choć nie wykluczone, że coś przeoczyłam.

W każdym razie chciałam się spytać, czy miałyście może jakieś doświadczenia z tym sprzętem?
1. Czy trwale skręcają?
2. Jakie byście polecały (w necie popularność zdobyły: Remingtona, Babyliss i słyszałam o jakiś ceramicznych Maxx Body Care)?

Proszę o pomoc, bo wg opinii na różnych "obcych mi" forach, opinie są pozytywne. A ja mam większe zaufanie do Was :)
 
 
Ambrozja 


Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 1434
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob Maj 01, 2010 8:46 pm   

Meerkat, ja mam termoloki firmy BaByliss ceramiczne. Jestem z nich bardzo zadowolona, włosy po zakręceniu ładnie się układają i długo trzymają, ale to pewnie zależy od rodzaju włosów.
_________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom - Bolesław Prus
 
 
 
Meerkat 


Wiek: 41
Dołączyła: 16 Paź 2007
Posty: 245
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 01, 2010 9:25 pm   

Aha, a o co chodzi z tym "ceramiczne"? Są cięższe? Dłużej ciepło trzymają?
A są pokryte jakimś welurem? Bo czytałam, że lepiej jak są, bo włosy się tak nie wysuszają??
I w ogóle to widzę w necie, że są 2 obozy: Remingtonowcy i BaBylissowcy:) naprawdę jest taka duża różnica w tych firmach?
Ja mam włosy takie półdługie - do ramion lub ciut za (będę zapuszczać), ale proste całkiem. Na szczęście nie są takie bardzo sztywne, ale wydaje mi się, że dość ciężkie (to pewnie od długości zależy...)
Ambrozja, jak długo je nagrzewasz i nosisz na głowie? Skręt utrzymuje się cały dzień? Stosujesz dodatkowo żele, pianki, lakier do włosów?? Zakręcasz mokre, czy suche??

100 pytań do Ambrozji :) :)

Dzięki ;)
 
 
Ambrozja 


Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 1434
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie Maj 02, 2010 8:55 am   

Postaram się odpowiedzieć na wszystkie :)

Nie wiem jaka jest różnica pomiędzy wałkami z Babyliss a Remington, bo tych drugich nigdy nie używałam, więc Ci nie pomogę tutaj.

Nagrzewam je chwilkę, jest tam lampka kontrolna i jak są gotowe do użycia to lampka gaśnie.

Noszę na głowię baaardzo różnie :) czasem 30 minut, a czasem 5, zależnie od tego ile mam czasu :)

Włosy zakręcam suche i zawsze potem popsikam trochę lakierem.

Aha, loki trzymają się cały dzień , ale myślę, że to kwestia włosów i utrwalenia.
_________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom - Bolesław Prus
Ostatnio zmieniony przez Ambrozja Nie Maj 02, 2010 8:56 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Meerkat 


Wiek: 41
Dołączyła: 16 Paź 2007
Posty: 245
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 02, 2010 12:17 pm   

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź :) Miłego weekendu! :)
 
 
roxanna 

Dołączyła: 15 Kwi 2009
Posty: 16
Skąd: Pabianice
Wysłany: Wto Maj 04, 2010 12:36 pm   

To zdecydowanie kwestia rodzaju włosów, ja mam sztywne i proste i u mnie niestety termowałki nie działają tak jak bym chciała bez względu na firmę.
 
 
maybe_baby 

Dołączyła: 22 Kwi 2008
Posty: 29
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 06, 2010 8:07 pm   

Fajną alternatywą dla wałków w ogóle jest prostownica, którą z powodzeniem można kręcić włosy. Na moje włosy wałki praktycznie nie działają a fryzjerka prostownicą w godzinkę tak mi loczki pokręciła ze trzymały sie przez dwa dni. Nie mogłam sama w to uwierzyć.
 
 
Meerkat 


Wiek: 41
Dołączyła: 16 Paź 2007
Posty: 245
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 06, 2010 8:55 pm   

mnie kiedyś fryzjerka też robiła loki prostownicą. i wyszły bardzo fajnie. Ale ja sama rano :!: przed wyjściem :!: kiedy każda minuta snu jest na wagę złota nie dam rady spędzić godziny na kręceniu... Poza tym te loczki "lokówkowe" są drobniutkie, a te o które mnie by chodziło, to jednak większe. Ale pomysł na fryzurkę imprezową bardzo dobry :) :)

[ Dodano: Nie Maj 30, 2010 2:13 pm ]
Piszę jeszcze raz w tym wątku, bo w końcu sama się dorobiłam tych termowałków :)
Muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolona (mam BaByliss ceramiczne, jak Ambrozja). Włosy trzymają mi się bardzo długo, ale niewykluczone, że to zasługa resztek trwałej, którą miałam zrobioną rok temu... Samo "robienie się na bóstwo" nie jest pracochłonne. Można albo umyć włosy wieczorem (jak ktoś lubi pospać rano, tak jak ja...) i rano zakręcić, zjeść śniadanko, umalować się, ubrać i rozkręcić, albo umyć rano i wysuszyć i potem kręcić itd. :) Z moich krótkich obserwacji wynika, że jak się umyje, wysuszy i od razu kręci, to się chyba lepiej trzymają.
Pozdrawiam wszystkie użytkowniczki termowałków :) :) :smile:
 
 
anuszkaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 23 Lis 2009
Posty: 777
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pią Gru 03, 2010 11:25 am   

ja właśnie dostalam termoloki Babyliss na urodziny od swojego faceta :)Jestem bardzo ciekawe jak te loki wyjda.
a jak zawijacie wlosy? od nasady czy od końcowki?
Czy walki po podgrzaniu sa cieple? nie poparzą dloni?
mam tylko angielska instrukcje, a ze jestem chora to jakos nie chce mi sie wczuwaci jej czytac
_________________
 
 
Meerkat 


Wiek: 41
Dołączyła: 16 Paź 2007
Posty: 245
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Gru 03, 2010 2:39 pm   

anuszkaa, ja najpierw myję, suszę i od razu kręcę - wtedy się najdłużej trzymają. Nakręcam oczywiście od końcówki. Wałki są ciepłe, ale mają na końcach takie "obwódki", z które się trzyma podczas kręcenia i nie parzą. Oczywiście zależy jak długo je będziesz nagrzewać - (do zniknięcia całkowitego czerwonej kropki na jednym z wałków) ;)
Powodzenia (ja używam co drugi dzień od czerwca - tak jak myję głowę i końcówki włosów się nie niszczą), na pewno będziesz zadowolona :wink:
A i resztki trwałej dawno już obcięłam a włosy nadal nieźle się trzymają. Tzn przed imprezą zostawiam na ok.3 godziny, jak mogę.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl